V hale Prešovskej univerzity privítajú dnes od 18. hod. zvolenských volejbalistov. Zverenci prešovského trénera Ľuboslava Šalatu už majú istotu piateho miesta, a tak duel proti hráčom spod Pustého hradu môže slúžiť ako dobrá príprava pred blížiacim sa vrcholom sezóny – play-off.
PREŠOV. Prešovčania v minulom kole vo výbornom a napínavom zápase zdolali po vyše viac ako 2,5-hodinovej a päťsetovej bitke Nitranov.
V tomto zápase boli už krôčik od prehry, keď prehrávali už 1:2 na sety, ale napokon bojovnosťou a zlepšenou hrou zápas dotiahli do víťazného konca.
Po spomínanom vydretom zápase bol tréner Prešova Ľ. Šalata spokojný s víťazstvom, rovnako tiež videl v dueli isté nedostatky, ktoré s tímom spolu analyzovali, aby už viac k ním nedošlo.
„S chlapcami sme si vysvetlili, prečo a kde sme súpera postavili na nohy. Verím, že to prinesie ponaučenie do hry nášho tímu. V tréningu sme najmä venovali pozornosť na zvýšenie efektivity útoku a súhre pri situáciách, keď máme loptu na svojej strane.“
Proti Zvolenčanom sa im darí
Šarišania sa v priebehu tejto sezóny stretli so Zvolenčanmi tri razy. Vo všetkých zápasoch boli úspešní. Dnešný duel proti hráčom spod Pustého hradu berú Prešovčania ako prípravu pred 1. kolom play-off.
„Radi by sme tie posledné zápasy nadstavbovej časti využili ako dobrú hernú previerku pred play-off, aj keď ešte teraz netušíme, aký súper nás tam čaká. Myslím si, že tieto zápasy by mohli byť takou generálkou pred najdôležitejšími zápasmi sezóny. Zvolenčanov dobre poznáme, je to pre nás taký vďačný súper, proti ktorému sa nám obvykle darí. V tejto sezóne sme sa proti nim dokázali presadiť svojimi zbraňami, dobrým blokom a kvalitným podaním,“ prezradil prešovský tréner.
Sabol a Ogurčák zranení
Trénerovi VK Mirad PU Prešov Ľuboslavovi Šalatovi budú chýbať v dnešnom zápase dvaja zverenci, ktorí laborujú so zranením.
„Lukáš Sabol má problémy s kolenom, trénuje obmedzene a Jano Ogurčák si na stredajšom tréningu zranil členok, takže s ním na tento dnešný zápas určite počítať nemôžem. Chvalabohu, ide v tomto prípade o hráčov, ktorých dokážeme v najbližších zápasoch nahradiť. Budem rád, keď sa dajú do poriadku a verím, že budú pripravení na play-off.“
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári