V treťom finále Bardejov neuspel

(Autor: SITA)
Sportnet|7. mar 2012 o 21:08

Po dvoch domácich výhrach podľahli hokejisti Bardejova v treťom dueli finálovej série I. ligy v Piešťanovch.

Po dvoch domácich výhrach podľahli hokejisti Bardejova v treťom dueli finálovej série I. ligy v Piešťanoch.

PIĚŠTANY. Domáci začali aktívne, nepremenili však trestné strieľanie. Vedenia sa však ujali už v 5. minúte gólom Pupáka. Po dvoch hrubých chybách domácej obrany sa Bardejovu podarilo otočiť.

V druhej tretine domáci okamžite vyrovnali, dokázali streliť aj vedúci gól, potom však nevyužili presilovky, čo ich mohlo na konci stretnutia mrzieť, lebo Bardejov zásluhou Baláža vyrovnal a v predĺžení mal viac z hry.

O osude stredajšieho dramatického stretnutia rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých uspeli Piešťany 2:1. Obidva nájazdy premenil v domácom drese Vladimír Nemec, za hostí kontroval iba Alexander Valentín.

Štvrtý finálový duel I. ligy je na programe vo štvrtok 8. marca od 18.00 h opäť na piešťanskom ľade.

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne, od začiatku sme mali veľký tlak, ale premenili sme len jednu šancu. Súperovi sa do konca tretiny podarilo dvoma gólmi otočiť. Zvýšenou bojovnosťou sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Potom sme však zahodili veľa presiloviek, súperovi sa podarilo vyrovnať, našťastie sme vyhrali na nájazdy."

Jozef Čontofalský, tréner Bardejova: "Dnešný zápas musel uspokojiť divákov. Domáci boli dnes šťastnejší, chcem im pogratulovať k víťazstvu. Zajtra je však nový deň a my chceme určite vyhrať."

ico

Fakty

ŠHK 37 Piešťany - Bemaco HK-46 Bardejov 4:3 pp a sn (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0) - stav série: 1:2

Góly: 5. Pupák, 21. Mertel, 30. Nemec, rozhodujúci nájazd Nemec - 17., 19., 54. Baláž. Rozhodovali: Mullner, D. Konc - Šefčík, Výleta, vylúčení: 5:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1513 divákov.

Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Kolník, Bučka, Ďurkech, Mrázik, Mihálik - Pupák, Mertel, Ručkay - Románek, Peško, Haring - Jánoš, Mišura, Melichárek - Chylo, Ďuriš, Lisoň

Bardejov: Marton - Gajdoš, Valentín, Šimo, Takáč, Školiak, Polaček, Pichnarčík, Mojdis - Gmitter, Piatak, Baláž - Valchař, Náhlik, Gráčik - Schneider, Sabol, Petruška - Minčák, Danscák, Molnár