Piaty ročník benefičného bowlingového turnaja o putovný pohár predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Petra Chudíka bol venovaný humanitnému cieľu. Na turnaji 64 účastníkov z celého kraja zhodilo počas večera 12 312 kolkov. Peniaze, ktoré nahrali sa rozhodli venovať 16-ročnej Prešovčanke.
PREŠOV. Išlo o sumu 462,40 eura. Darovali ju rodine Adrianky Šimkovej, ktorá v 16 rokoch trpí viacerými vážnymi diagnózami. „V súčasnosti nutne potrebuje vozík, pretože nemôže chodiť von,“ zdôraznil predseda PSK Peter Chudík.
Adrianka sa narodila predčasne, v siedmom mesiaci tehotenstva a následky ju sprevádzajú celý život. Ako povedala jej mama, Adriánka má diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu a epilepsiu. Trápi sa tiež s alergiami, inkontinenciou i celiakiou.
Od narodenia žije len s mamou. Mesačný príjem tejto malej rodiny dosahuje asi 350 eur. Veľkou pomocou pre ne je babička, u ktorej bývajú.
Na benefičnom bowlingovom turnaji sa stretli osobnosti a celé spektrum spoločenského života nielen z Prešova, ale z celého kraja.
Okrem PSK svoje družstvá postavili mestá Prešov a Svidník, Prešovská univerzita, novinári a viaceré súkromné spoločnosti.
„Výťažok z benefičného bowlingového turnaja prešovského župana bol vždy určený pre deti. Prostriedky doteraz získali deti z Domova sociálnych služieb v Giraltovciach, z detského stacionára pri DSS na Volgogradskej ulici v Prešove, Marianka Michlišinová z Proča a minulý rok Miška Krišková z Popradu,“ povedala o minulých ročníkoch hovorkyňa Úradu PSK Veronika Fitzeková.
Autor: ak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári