Bardejovské hokejové oslavy sa odkladajú

TASR|11. mar 2012 o 19:58

Hokejisti Bardejova prehrali v 5. finálovom zápase 1. ligy doma s Piešťanmi 2:3 a nevyužili tak prvý mečbal na celkový triumf v súťaži.

BARDEJOV. V úvode piateho finálového duelu I. ligy oba tímy nevyužili svoje presilovky, ale nasadenie aj osobné súboje naznačili že to bude boj o každý kúsok ľadu. Hostia vyrukovali s nátlakovou hrou, ktorá im však vydržala len do polovice úvodnej tretiny.

Vtedy mal príležitosť domáci Schneider a po nej mali Bardejovčania výhodu presilovej hry. Bardejovčania zatlačili hostí pred Dzubinu, ale chýbal im väčší dôraz v koncovke.

V úvode druhej tretiny hostia využili svoj dôraz pred brankárom Martonom a po Jánošvom teči sa ujali vedenia. O tri minúty Mertel "nabil" Pupákovi a Piešťanci viedli už o dva góly.

Domáci znervózneli, viazla im kombinácia, čo bola voda na mlyn hostí, ktorí mali ďalšie šance pri presilovej hre. V polovici tretiny mohol znížiť Schneider, ale Dzubina si zachoval čisté konto. Na druhej strane Ďuriš netrafil odkrytú bránu Bardejova.

V 37. min sa Sabo dostal až pred Dzubinu, ale skóre zápasu sa nemenilo. Vypredaný štadión sa dočkal prvého gólu domácich v 45. min, keď po obliehaní Dzubinovej brány Baláž prihral Sabolovi a ten vymazal nepriestrelnosť piešťanského gólmana.

Hostia potom nevyužili presilovú hru, ale v 53. min Jánoš svojim druhým gólom zvýšil a 1:3. Záverečná snaha Bardejovčanov priniesla už len korekciu výsledku v podobe gólu Gmittera v 59. min pri hre bez brankára.

Jozef Čontofalský, tréner Bardejova: "Chceli sme ukončiť sériu pred svojimi skvelými divákmi. Dve tretiny sme však nehrali dobre. Bolo to kostrbaté a bez pohybu. Potom sme trochu poprehadzovali útoky, ale nestačilo to. Máme ešte dve príležitosti."

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Sme radi, že sme sériu predĺžili a verím, že sa do Bardejova ešte vrátime. Doma sa nám zranili hráči, boli sme tu len so šiestimi obrancami. Mužstvo sa však zomklo a vydržalo do konca."

ico

Fakty

Bemaco HK-46 Bardejov - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:0, 0:2, 2:1) - stav série 3:2

Góly: 45. Sabol, 59. Gmitter - 23., 53. Jánoš, 26. Pupák.

Rozhodovali: Orolín, Grečko - Bogdaň, Smrek, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. 2000 divákov. Stav série 3:2.

Bardejov: Marton - Gajdoš, Valentín, Šimo, Takáč, Školiak, Polaček, Pichnarčík, Mojdis - Gmitter, Piatak, Baláž - Gráčik, Dancsák, Molnár - Schneider, Sabol, Petruška - Knap, Minčák, Valchař.

Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Urban, Mišura, Bučka, Machač - Pupák, Mertel, Ručkay - Románek, Peško, Haring - Jánoš, Ďuriš, Chylo - Klčo, Mihálik, Lisoň.