Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Prešov už ladí formu na Magdeburg

Slovenský hádzanársky majster svojich súperov naďalej valcuje. V hale Borik v Banja Luke po výbornom výkone v pondelok vyhral Tatran presvedčivo 33: 24.

Jakub Krupa. Brankár sa radoval.Jakub Krupa. Brankár sa radoval. (Zdroj: Veronika Janušková)

Slovenský hádzanársky majster svojich súperov naďalej valcuje. Skoro po troch mesiacoch oplatil v nadnárodnej SEHA League nečakanú prehru z domáceho prostredia Boracu Banja Luka z Bosny a Hercegoviny. Tatran Prešov prehral v decembri v Mestskej hale o štyri góly. V hale Borik v Banja Luke po výbornom výkone v pondelok vyhral Tatran presvedčivo 33: 24.

BANJA LUKA. Mužstvo prešovského trénera Djordje Rašiča malo na prípravu proti Boracu minimum času. V sobotu po náročnom boji zdolalo doma silné Nexe Našice.

Po zápase Prešovčania nasadli do autobusu a cez Maďarsko a Chorvátsko mierili do Bosny a Hercegoviny.

V nezvyklý hrací deň, v pondelok podvečer, sa hľadisko haly Borik v Banja Luke nezaplnilo do posledného miesta.

Miestne publikum potvrdzovalo povesť len v úvode duelu, keď sa mužstvá ťahali „gól na gól.“ Keď Tatran s pribúdajúcimi minútami, hoc aj oslabený o maródov Tumidalského, Marušáka, Drobňáka, v zápase s Našicami vylúčeného Kopča a pre pracovne povinnosti necestujúceho Pekára, Boracu gólovo unikal, publikum zmĺklo.

Po prestávke, keď prešovskí hádzanári aj napriek únave z predošlého duelu a následného presunu do Banja Luky, zvládali excelentné akcie, vyslúžili si za predvedené potlesk na otvorenej scéne.

Tým aj fanúšikovia v Banja Luke vyprevádzali z ihriska zaslúžených víťazov.

V Boriku to Krupa za sebou zavrel

Najväčší kus roboty v pondelok odviedli tradiční ťahúni Antl, Radčenko, Mažár, strelec trinástich gólov Kristopans, znovu zabral Kukrika, aj Guzy, v obrane bol platný Pejovič, v závere trikrát parádne zavesil Krok.

Avšak aj ostatní, ktorých D. Rašič v druhom polčase poslal na ihrisko si svoje miesta zastali. Preto sa spoločne po zápase radovali. K tým, ktorí vynikli patril aj v Banja Luke v desiatej minúte Verkiča striedajúci Jakub Krupa.

V posledných ôsmich minútach ho domáci strelci ani raz neprekonali, takže Prešov mohol do druhej časti so slušným šesťgólovým náskokom.

„S Našicami sme po veľkom boji uhrali jeden z najdôležitejších výsledkov o Final Four v SEHA League. Proti Boracu sme preto už nenastupovali pod nejakým väčším tlakom. To domáci boli v inej pozícii,“ pripomenul J. Krupa.

„V Banja Luke mužstvá len tak ľahko nevyhrávajú. Preto je príjemné konštatovať, že Boracu sme tentoraz máločo dovolili. Aj to, že hoci sme v ostatnom čase v jednom kole a niektoré veci sú skoro ubíjajúce, tie výhry, ktoré dosahujeme sú však o to sladšie. Ako táto, po výbornej práci v obrane a profesorskej hre v útoku. Výhra v Banja Luke má svoju váhu aj preto, lebo tento balkánsky klub je pretkaný úspešnou históriou. Povestný je aj búrlivou diváckou kulisou. My sme si však už zvykli na rôznorodé prostredia v halách na Balkáne, takže len tak hocičo nás ani v tomto smere nezaskočí.“

Na Nemcov už v sobotu

Od štrnásteho decembra, kedy Tatran prehral doma s Boracom, je tu úžasná víťazná séria Prešova v SEHA League, Slovenskom pohári, Tipos extralige i Pohári EHF.

Nuž a práve v druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaži stojí slovenský majster pred ďalšou veľkou prekážkou. V štvrťfinále Pohára EHF hrá Tatran Prešov s popredným nemeckým klubom SC Magdeburg.

„Naša séria je dlhá a úspešná. Dosiahli sme pozoruhodné výhry. Napríklad nad Croatiou Záhreb, prešli cez Dánov do historického štvrťfinále Pohára EHF, získali Slovenský pohár, priblížili sa k účasti vo Final Four nadnárodnej ligy. Bundesligový Magdeburg predstavuje európsku silu. Avšak s Nexe mali takmer namále. Takže dôkaz, že s každým súperom sa dá hrať. Reálne to osobne vidím tak, že doma by sme mali vyhrať a v Nemecku sa potom pokúsiť prekvapiť.“

ico

Predpredaj lístkov pokračuje

V sobotu 17. marca o 18. hodine začne prvý z dvojice štvrťfinálových zápasov Pohára EHF Tatran Prešov - SC Magdeburg.

Niet pochýb o tom, že nemecké mužstvo je pre fanúšikov športu medzi sedmičkami veľkým lákadlom. Svedčí o tom aj záujem o vstupenky, ktorý na pohárové zápasy zeleno–bielych presahuje vždy aj región mesta.

Práve preto vychádza vedenie slovenského majstra svojim priaznivcom v ústrety už v predstihu. Predpredaj vstupeniek na stretnutie s bundesligovým súperom zvučného mena sa začal už predvčerom v dvoch predajných miestach.

U správcu Mestskej haly Jozefa Sotáka pokračuje do piatka 16. marca v čase od 14. do 18. hodiny. Predpredaj do piatka je aj na vrátnici firmy Farmakol (pri hlavnom vstupe do NsP J. A. Reimana na Hollého ulici č. 3 ) od 8. do 16. hodiny.

V deň zápasu si fanúšikovia budú môcť kúpiť vstupenky už iba v pokladniciach Mestskej haly dve hodiny pred začiatkom, čiže od 16. hodiny.