Vo volejbalovom derby opäť triumfovali Humenčania

Prešovčania bojovali, no z víťazstva sa nakoniec netešili.
Prešovčania bojovali, no z víťazstva sa nakoniec netešili. (Autor: tasr)
Sportnet|15. mar 2012 o 00:00

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov nenašli ani v druhom zápase štvrťfinále play-off recept, ako zdolať Humenčanov.

Na domácej palubovke im pred vypredanou športovou halou Prešovskej univerzity podľahli v utorok podvečer 1:3 (-19, 23, -22, -16). Humenčania sa tak ujali vedenia v sérii 2:0 a v zajtrajšom domácom zápase tak majú možnosť definitívne spečatiť postup do semifinále.

PREŠOV. Východniarske meranie síl prinieslo pekný volejbal z oboch strán.

Kým v prvom zápase Prešovčania v Humennom veľa vody nenamútili, v domácom zápase už boli zverencom trénera Rostislava Chudíka omnoho lepším protivníkom. Ani zlepšený výkon nestačil na kvalitatívne lepších Humenčanov.

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov vstúpili do zápasu veľmi vlažne, veď výsledok 0:7 na ukazovateli skóre vyzeral až hororovo.

„Ťažko sa začína proti kvalitnému súperovi, akým je Humenné od stavu 0:7. Neviem si vysvetliť opäť náš rozpačitý a ustráchaný vstup do zápasu,“ zhodnotil úvodné minúty duelu tréner Prešova Ľuboslav Šalata.

„Potom sme sa dokázali v priebehu prvého setu zdvihnúť, ale náskok sa ukázal rozhodujúci. Zlepšený výkon v druhom sete nám pomohol sa vrátiť do zápasu. Dobre sme bránili a boli úspešní v útoku či v iných herných činnostiach a vyrovnali sme na 1:1. Chlieb sa však lámal v treťom sete, kde sme sa naťahovali o každú loptu, ale v závere sme urobili štyri nevynútené chyby, ktoré nás stáli zisk setu. V štvrtom sa prejavila jednoznačne ich herná prevaha a individuálna schopnosť hráčov. My sme aj dopomohli Humennému k víťazstvu, pretože sme pokazili 17 podaní. V ostatných herných činnostiach sme neboli výrazne horší, ale servis nám vôbec nešiel.“

Chudík: Som rád, že sa chlapci mentálne pozbierali

Tréner Chemesu Humenné Rostislav Chudík bol po zápase rád, že jeho zverenci po náročných dueloch vo Final Four MEVZA svojho súpera nepodcenili.

„Musím poďakovať chlapcom, že sa mentálne pozbierali a nedopustili nejaké prekvapenie. Po náročnom víkende, ktorým sme si prešli, som rád, že chlapci išli naplno a že pomohli aj hráči z lavičky. Chcel som dať priestor aj ďalším, aby si niektorí oddýchli. Ale Prešovčanom sme podali malíček, oni nám chytili celú ruku a ťahali celé telo dole. Nakoniec som veľmi rád, že sme sa z toho dostali a tento zápas pred skvelým vypredaným hľadiskom zvládli. Východniarske derby sú pekné, videli ste publikum a atmosféru. Ďalší zápas hráme doma a radi by sme to ukončili, aby sme mali väčší priestor na oddych pred ďalšími duelmi.“