Prešov sa so Žilinou rozišiel zmierlivo

Radosť Prešovčanov po ich góle z penalty.
Radosť Prešovčanov po ich góle z penalty. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
SITA|31. mar 2012 o 16:39

Futbalisti Prešova remizovali v 24. kole Corgoň ligy s lídrom tabuľky Žilinou na domácej tráve 1:1.

PREŠOV. Domáci začali zápas aktívnejšie, držali loptu a obrana Žiliny museli byť stále v pozore. Prvú vážnejšiu šancu mali Prešovčania v 13. min, keď agilný Adam vysunul Střihavku, ten však zoči-voči Krnáčovi neuspel. O dve minúty strieľal Jakovlev, ale len do rúk brankára hostí. Tatran bol v prvom polčase aktívnejší a v 24. min mal tutovku na kopačke Adam, ale z otočky trafil len Krnáča. O štyri minúty kričali diváci gól, ale po Střihavkovom prízemnom centri sa nedostal k lopte Adam. Postupom času sa hra vyrovnala a hralo sa prevažne v strede ihriska.

Šarišania v závere polčasu pritlačili Žilinu na jej polovicu. V 45. min bol faulovaný v pokutovom území domáci Jakovlev a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Adam -

V 52. min sa dostali konečne k slovu aj hostia, keď Barčíkova bomba trafila Diviša v bránke domácich. Na opačnej strane bol v 62. min blízko ku gólu domáci Střihavka, keď jeho hlavičku musel spod brvna vyškriabať Krnáč. Ten istý hráč spálil tutovku o päť minút neskôr, keď prestrelil opustenú bránku "šošonov". Žilinčania boli bezzubí a ich hra vyzerala občas chaoticky. Domáci boli pri chuti a z tribún sa ozýval potlesk na otvorenej scéne.

Žilina udrela z ničoho nič v 81. min, keď Deza zoči-voči Divišovi nezaváhal - 1:1. Od tohto momentu hostia akoby vstali z mŕtvych a domáci hrali len na rýchle brejky. V nadstavenom čase zahodil nemožné domáci Guba, keď zoči-voči Krnáčovi dvakrát nedopravil loptu do siete a zápas sa skončil výsledkom 1:1.

Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Zápas to bol veľmi dobrý. Som nadmieru spokojný s výkonom každého hráča. Dávid Guba mohol rozhodnúť v nadstavenom čase, žiaľ, nepodarilo sa."

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom nám chýbala rozohrávka. V druhom dejstve sme sa zlepšili a prišlo vyrovnanie, ktoré je podľa mňa spravodlivé."

ico

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 45. Marián Adam (z pok. kopu) - 81. Deza, ŽK: 49. Střihavka - 68. Gergel, 84. Barčík, rozhodovali: Matúš - Bobko, Borsányi, 1 650 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, L. Štetina, Krob - P. Lipták, Papaj, Marián Adam, Katona (73. Guba), Jakovlev - Střihavka (83. Beglaryan)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Akakpo, Leitner, Ricardo Nunes - Bello (64. Deza), Barčík, Gergel, Pich (89. Žilák) - Majtán, J. Novák (67. Mihálik)