Absurdný príbeh je napísaný podľa skutočnej udalosti, je zrkadlom dnešnej doby. Hra mala premiéru v piatok.
PREŠOV. Tohtoročná sezóna v divadle v Prešove sa nesie v znamení hesla Quo vadis. „Pýtame sa, kam kráčame a hľadali sme hru, v ktorej by sme sa mohli spýtať, kam kráča naša spoločnosť. Dostal sa mi do rúk text Zabijak Joe, ktorý absolútne zodpovedá mojej predstave,“ informoval Michal Náhlik, režisér predstavenia a umelecký šéf Divadla Jonáša Záborského v Prešove.
Hra je určená pre ľudí, ktorí nenosia ružové okuliare. „Nežijeme na modrých obláčikoch a sme šťastní... Toto je vecný pohľad na súčasnosť. Je jedno, kde sa táto hrá odohráva, ale momentálne mnoho rodín žije takto,“ zdôraznil režisér.
Pre Jurišincovú je táto hra výzvou
Zabijak Joe je hra pre piatich hercov. Jednou z nich je Jana Jurišincová, ktorá v inscenácii stvárňuje Dottie Smithovú.
„Pre mňa je táto postava veľkou výzvou. Stvárňujem 20-ročné autistické dievča. Ale zmýšľanie má na 12-ročnej úrovni. Bolo to pre mňa ťažké a náročné, no popasovala som sa s tým. Čítala som rôzne články na internete o autistických deťoch. Tento príbeh je skutočný a aj toto sa stáva v živote, takže sme chceli nastaviť divákovi zrkadlo doby,“ prezradila herečka.
Netradičná je aj scéna, pretože je v tvare arény. „Diváci sedia z dvoch strán a herci hrajú medzi nimi uprostred. Na scéne dominuje asfaltová cesta, na ktorej je skutočné auto, v ktorom títo ľudia žijú,“ dodal Náhlik.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári