Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Šlágru kola v Stropkove by gól určite pristal

Hoci sa Stropkov a Humenné rozišli bez gólov, diváci videli viacero zaujímavých akcií.

V chladnom počasí si však hráči strelecké kopačky neobuli, preto si tretí s prvým body podelili.

STROPKOV. Šlágrom 20. kola Majstrovstiev oblasti Východ bol duel tretieho MŠK Tesla Stropkov s lídrom 1. HFC Humenné.

Hoci počasie sa v priebehu stretnutia rozhodlo nepodať hráčom pomocnú ruku, stretnutie sa rozbehlo vo svižnom tempe. I keď sa postupne presunula hra medzi šestnástky, viac streleckej aktivity preukazovali domáci, no ich pokusy lietali až do 67. min. mimo brány.

Najväčšiu šancu Stropkova mal o desať minút neskôr Demčo, ale sám pred Bálintom pálil iba do brankára Humenného.

Hostia mohli domáce publikum definitívne zmraziť v závere duelu, keď najskôr Chudina sám pred Birošom minul a gól Karnaja neplatil pre ofsajd.

Pod bezgólovú remízu sa podpísal najmä fakt, že ani jeden z tímov sa nedokázal prepracovať k tlaku, ktorým by súpera prinútil k fatálnej chybe. Strelci síce pokusmi nešetrili, ale pri chýbajúcej presnosti im v tomto meraní síl napnúť sieť jednoducho súdené nebolo.

„Keďže hral tretí s prvým, pre diváka to bol atraktívny zápas a o to viac mi je ľúto, že zrejme kvôli počasiu si cestu na štadión nenašlo viac ľudí. Rovnako ma tiež mrzí, že sa v úvode sobotňajšieho tréningu zranil Veselý. V súboji proti lídrovi súťaže potrebujeme každého kvalitného hráča a v našom kádri nie je zase až tak veľa skúsených chlapcov, ktorí by ho dokázali okamžite nahradiť. Čo sa zápasu týka, bolo to stretnutie o jednom góle. Preto je škoda, že sa nám nepodarilo využiť ani jednu z našich príležitostí, či už v prvom alebo druhom polčase. O Humennom sme vedeli, že má rýchle kraje, čo jeho hráči potvrdili najmä v druhom polčase, kedy nám v závere dvakrát pomotali hlavy. Pravdou tiež je, že obidvom mužstvám lopta dosť skákala, a aj to sa nakoniec podpísalo pod bezgólovú remízu,“ hodnotil tréner MŠK Tesla Stropkov Ľuboš Reiter.

Po prvých troch kolách sú v Stropkove so vstupom do jarnej časti spokojní. V prvom vystúpení zdolala partia okolo kapitána Kamila Pavlíka doma Svidník, pred týždňom si z Krásnej priviezla víťazstvo 4:1 a naposledy sa o body podelila s lídrom súťaže.

„So vstupom do jarnej časti som samozrejme spokojný. Zatiaľ sme získali sedem bodov, ale na druhej strane aj dnešný zápas ukázal, že hráči musia stále na sebe pracovať. Vychádzajúc zo zápasu s Humenným si dáme viac záležať na streľbe a centrovaných loptách, lebo i keď sme mali viacero dobre rozbehnutých akcií zo strán, útočníci nedostávali lopty, ako by potrebovali,“ dodal Ľ. Reiter.