Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Len jedno mužstvo doma nezaváhalo

Rekordných 31 gólov padlo v treťom jarnom kole I. tr. ObFZ Prešov. Najviac ich videli diváci v Šarišských Michaľanoch.

PREŠOV. Rekordných 31 gólov padlo v treťom jarnom kole I. tr. ObFZ Prešov. Najviac ich videli diváci v Šarišských Michaľanoch, odkiaľ poslali Hermanovce domov s osemgólovým prídelom. Ozdobou zápasu bol hetrik nádejného Dušana Kozáka.

Zdá sa, že v Šar. Michaľanoch zmeny na trénerskom poste i na predsedníckej stoličke môžu priniesť dlho očakávané oživenie futbalu v tejto veľkej obci.

Zverenci trénera Jozefa Košúta stratu na vedúcu dvojicu už takmer zlikvidovali a po najbližšom kole, v ktorom cestujú do Demjaty, môže byť tlačenica na špici tabuľky ešte väčšia.

Pohľad na jarnú tabuľku prezrádza, že päť mužstiev zatiaľ neprehralo. Najviac to prekvapuje zrejme pri Žipove. Ten bol po jeseni takmer v beznádejnej situácii, no jar mu vychádza nad očakávanie.

V nedeľu nadelil štvorgólový prídel Nemcovciam, ktoré ako jediné mužstvo na jar ešte neskórovalo a spolu s Kojaticami, Haniskou sa boju o udržanie určite nevyhnú.

Každý bodík má mimoriadnu hodnotu i pre Pečovskú Novú Ves. Na konci súťažného ročníka jej totiž odrátajú 9 bodov za inzultáciu.

V nedeľu si odviezli bod z Torysy, no tajomník Ján Kochan s remízou nebol spokojný: „Už do prestávky mohlo a malo byť o našom víťazstve rozhodnuté. Útočníci Majdák s Dujavom zahodili viacero tutoviek. Zbytočne sme sa potom po prestávke trápili a zachraňovali aspoň bod v záverečných minútach gólom Richarda Grajcara.“

Nespokojnosť po nedeli vládne určite aj vo Vyšnej Šebastovej, pretože šebastovskí futbalisti doma opäť prehrali. Úplne zaslúžene. Dubovica bola jednoznačne lepším mužstvom a dva góly Hurajta nevyjadrujú jej hernú prevahu.

Na jar sa viac čakalo i od Petrovian. Ešte štastie, že sa im rozstrieľal šestnásťročný Daniel Petruška, ktorý na jar má na svojom konte už 5 presných zásahov a aj v nedeľu dvoma gólmi zariadil v Kojaticiach remízu 2:2.

Na špici tabuľky došlo po nedeli k zmene. Líderský post opäť patrí Fričovciam, ktoré bodovali v Ražňanoch, kým vedúca Demjata iba remizovala v Haniske.

Tajomník Fričoviec Dušan Vysočan hodnotil priebeh zápasu v Ražňanoch slovami: „Naše víťazstvo bolo jednoznačné. Viedli sme už 3:0, neskôr 4:1, potom sme prestriedali a zápas už iba v pokoji dohrali. Bolo to ľahšie, než sme predpokladali.“

Janov dvakrát za sebou prehral, jej dres oblieka najlepší strelec súťaže D. Harčár, no ten zatiaľ na jar neskóroval, možno si to odkladá na nedeľu, keď Janovčania privítajú lídra z Fričoviec.

Po 20. kole majú mužstvá rovnaký počet zápasov odohraných doma a vonku. Kým v súčasnosti vedúce Fričovce nazbierali suverénne najviac 22 bodov u súperov, na domácej pôde jedine Demjata získala plných 30 bodov.