Svidník má k obhajobe bronzu už dosť ďaleko

Sportnet|17. apr 2012 o 00:00

VK Slávia Svidník podľahol doma v päťsetovej bitke VKP Bratislava a pri stave 0:2 na zápasy bude hrať vo štvrtok v hlavnom meste o šancu predĺžiť si sezónu.

SVIDNÍK. Volejbalisti VK Slávia Svidník a VKP Bratislava sa o druhý bod v sérii o 3. miesto ťahali 143 minút.

Diváci sa v športovej hale pod Duklou na nedostatok adrenalínu v krvi sťažovať nemohli, pretože v prvom sete viedli Svidníčania 24:22, ale nakoniec im nestačili ani dva setbaly a súper otočil na 25:27.

V druhom sete viedli domáci už 18:12, no hoci VKP vyrovnalo na 22:22, koncovka pomerom 25:23 predsa len patrila Svidníčanom.

Najmenej drámy prinieslo tretie dejstvo, v ktorom sa Bratislavčania postupne prepracovali k náskoku 16:20 a v konečnom účtovaní dovolili súperovi uhrať devätnásť lôpt.

Bod po bode sa obidva tímy ťahali vo štvrtom sete, keď sa o jeho osude začalo s definitívou rozhodovať od stavu 21:21. Keďže ďalšie tri lopty patrili Slávii, jej hráči sa prepracovali k trom setbalom a hneď druhý aj využili.

V tajbrejku viedol Svidník 6:4, ale VKP otočilo na 8:10 a dobre rozbehnutý záver už z rúk nepustilo. Po výsledku 12:15 vyhralo 2:3 a v sérii sa ujalo vedenia 0:2.

„Pred zápasom sme sa pripravovali na všetky situácie, ktoré nám v prvom zápase robili problémy, ale aj napriek tomu to bolo veľmi ťažké stretnutie, lebo VKP disponuje kvalitnými hráčmi s vysokým blokom a v rozhodujúcich chvíľach mali vždy na svojej strane smečiara, ktorý dokázal ťažkú loptu zložiť na zem. Hoci naši smečiari na kraji sieti Drobňák, Malina, Sopko alebo Tholt mali slušnú úspešnosť, na súpera to v sobotu nestačilo. Vo vyrovnanom a dramatickom dueli boli hostia v koncovkách istejší, a preto zvíťazili. Diváci boli svedkami dramatického merania síl, ktorému chýbal len šťastnejší záver v náš prospech, inak by bolo všetko OK,“ konštatoval tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Boj za fanúšikov

Séria medzi Svidníkom a VKP sa vo štvrtok sťahuje do Bratislavy. Hoci domáci budú mať k dispozícii prvý mečbal na potvrdenie konečnej tretej priečky, zverenci trénera Vlka sa chcú vrátiť do domácej športovej haly aj kvôli fanúšikom, s ktorými sa po poslednom stretnutí nestihli rozlúčiť.

„Hráčom som povedal, že pokiaľ VKP nevisia medaily na krku, stále máme šancu priebeh otočiť. Do Bratislavy pôjdeme s cieľom vyhrať, aby sme si udržali šancu na ďalšie zápasy, čo zároveň dlhujeme aj našim divákom, s ktorými sme sa nerozlúčili. Nikto z nás nechce, aby bol sobotňajší duel posledným pred domácim publikom. Chceme hrať doma ešte raz a fanúšikom sa za ich podporu poďakovať tak, ako sa patrí,“ zdôraznil J. Vlk.