Fenomén hudby odborníci rozoberali zo všetkých strán. O hudbe nielen diskutovali, ale nechýbali ani živé ukážky. Akcia dnes pokračuje tvorivými dielňami a koncertom.
PREŠOV. Na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove sa včera konala konferencia o hudbe a jej rôznych podobách. Na konferencii Hudba ako prejav najvyšších hodnôt bola reč o klasickej, duchovnej hudbe, avantgardných projektoch či hudobnom vzdelávaní.
Niektorí autori si v rámci prednášok vypomohli aj živými muzikantmi. Napríklad Juraj Vajó uviedol svoju skladbu, ktorú interpretovalo saxofónové kvarteto z košického konzervatória. Z ďalších prednášajúcich predstavila Eva Miškovičovová hudobný svet Ľubice Čekovskej, docent Karol Medňanský hovoril o fenoméne duchovna v kontexte hudobných dejín.
Podujatie pokračuje dnes workshopmi a záverečným koncertom Hudba je v nás na Hlavnej ulici.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári