Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Kolo bohaté na prekvapenia

Už iba jeden bod delí futbalistov Šarišských Michalian od špice tabuľky I.triedy ObFZ Prešov.

Nečakané výsledky. Prekvapenie sa udialo aj v Hermanovciach.Nečakané výsledky. Prekvapenie sa udialo aj v Hermanovciach. (Zdroj: Ján Fenčák)

PREŠOV. Ich jarná fazóna nemá chybu – veď v šiestich zápasoch získali 18 bodov a skóre 21:0. V nedeľu poslali domov so štvorgólovým prídelom odovzdané Ražňany.

Zato ich konkurenti v boji o postupovú priečku v 23. kole opäť raz zaváhali. Rozhodne veľké prekvapenie kola sa zrodilo v Demjate, kde domáci nemali mať problémy s Vyšnou Šebastovou. Opak bol nakoniec skutočnosťou. Demjatčania si nevedeli poradiť s brankárom Strakom, tutovky mali aj na tri stretnutia, gól však nedali, naopak hostia udreli vari z jediného vydareného streleckého pokusu. Hlavička Dudu znamenala víťazstvo Vyšnej Šebastovej a už druhú jarnú prehru Demjaty na domácej pôde.

Body stratil aj líder v Petrovanoch. Tam sa zrodila remíza 1:1. Najmä po prestávke to však bola prekvapujúco takmer jednoznačná záležitosť. Domáci zahadzovali jednu šancu za druhou, hostia mohli odísť s debaklom. V tomto zápase zaujal tiež gól hosťujúceho Dušana Vysočana priamo z rohu.

Gól naopak nepadol v zápase Dubovica – Miklušovce i vďaka tomu, že najlepší strelec domácich Maroš Pyda nepremenil penaltu. Pre hostí je aj bod viac než cenný, pretože mužstvá z dolnej časti tabuľky neponechali nič na náhodu a naplno bodovali.

Haniska zdolala v šesťbodovom zápase Žipov gólom Dyačovského až v samom závere stretnutia. Hostia klesli na poslednú priečku a v najbližšom kole narazia doma na Šarišské Michaľany.

„Pre nás budú rozhodujúce predovšetkým domáce zápasy so susedmi z tabuľky. Postupne prídu k nám Ražňany, Kojatice, Miklušovce a aj vonku v Toryse či vo V. Šebastovej by sme mohli bodovať, záchranu máme vo vlastných rukách,“ zhodnotil možnosti Žipova jeho predseda Ján Harčár.

Za prekvapenie kola sa považuje tiež trojbodový zisk do nedele posledných Kojatíc v Hermanovciach. Hostia však v postavení, v akom sa nachádzajú, nemali čo stratiť. Hrali otvorenú partiu, už do prestávky zásluhou Kozáka a Poláka dali dva pekné góly, ktoré im tentoraz stačili. Bolo to prvé víťazstvo Kojatíc na súperovom ihrisku v tejto sezóne a prišlo doslova v hodine dvanástej.

Nemcovce v odvetnej časti ako jediné mužstvo nezískali na jar ani bod a ani nedali gól. Už to neplatí. Síce s problémami, ale predsa len zdolali Torysu 2:1,a to prvý gól v tomto zápase zaznamenal v 65. min. hosťujúci Bujňák.