PREŠOV. Sériu s HBC Mad Dogs Košice vyhrali 3:1 na zápasy. Tretí duel patril súperovi 7:8 po predĺžení. Vo štvrtom Šarišania definitívne spečatili postup.
„Táto prehra ide na vrub individuálnych chýb v druhej tretine, ktorú sme prehrali 3:5. Košičania sa päťkrát dostali do nášho obranného pásma a bolo z toho päť gólov,“ konštatoval hrajúci manažér prešovského celku Maroš Hric.
Chýb sa prešovskí hokejbalisti nevyvarovali ani v tretej časti hry. „Ďalšia prišla hneď na jej začiatku. Za stavu 3:6 chlapci zabojovali a skóre obrátili na 7:6. Tesný náskok ale neudržali. Deväť sekúnd pred koncom bolo vyrovnané. Predĺženie bolo ďalšou našou pohromou. Súpera sme zovreli na takmer štyri minúty pred jeho bránou. Zase ale nasledovala chyba jednotlivca a po rýchlom protiútoku Mad Dogs rozhodli.“
Prešovčania však vo štvrtom stretnutí série už nezakopli a postúpili. V semifinále bude súperom HBC 3b Albea Košice.
HBC 3b Prešov – HBC Mad Dogs Košice 7:8 pp (1:0, 3:5, 3:2 - 0:1)
Zostava a góly HBC 3b: Peter Palgut – Sála 1, Ďuran 2, Pankuch 1, Uličný 1, Bajzát, Hric 1, Ličák, Pazdič 1.
HBC 3b Prešov – HBC Mad Dogs Košice 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Prešov: Peter Palgut – Sála, Ďuran, Pankuch, Uličný 1, Bajzát 1, Šimon 1, Hric 1, Kolcun 2.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári