Prešov vyprevadil DAC do druhej ligy výpraskom

Peter Katona. Autor dvoch gólov v zápase a zároveň najlepší strelec zeleno-bielych. (Autor: Jaroslav Sohe Suchár)
Sportnet|7. máj 2012 o 00:00

Dunajská Streda zostúpila, Prešov sa definitívne zachránil po výbornom výkone.

Tak stroho by sa dal okomentovať zápas 30. kola Corgoň ligy medzi 1. FC Tatran Prešov – FK DAC 1904 Dunajská Streda. Súboj si však oprávnene zaslúži dlhší komentár. A to najmä vďaka zeleno-bielym, ktorí v tomto dueli predviedli vynikajúci výkon, po ktorom si prešovský fanúšik prišiel po dlhšom čase na svoje. Štyri pekné góly a výborný výkon tak Šarišanom definitívne zabezpečili príslušnosť v Corgoň lige aj na nasledujúcu sezónu.

PREŠOV. Naopak, zverenci Wernera Loranta po štyroch sezónach vypadávajú z najvyššej slovenskej ligy. Šarišania predviedli pred domácimi fanúšikmi jeden z najlepších výkonov v sezóne.

Od úvodných minút na ihrisku lietali, hosťom nedali dýchať a od osemnástej minúty prišla desaťminútová salva, po ktorej Dunajskostredčania mali zrejme chuť hodiť na trávnik uterák.

Dva góly P. Katonu a jeden L. Štetinu (premiérový v drese Tatrana) znamenali prvopolčasové vedenie 3:0. V druhom dejstve pridali zeleno-bieli zásluhou J. Papaja ešte jeden gól a tak len potvrdili, že na jar im to jednoducho šliape.

Papaj: Toto družstvo má na viac

Zverenci Sergija Kovaleca potešili v sobotu prešovských fanúšikov peknou ofenzívnou hrou a štyrmi gólmi. Taký počet súperovi už dlho domáci nenadelili. Ťažko lovil v pamäti strelec štvrtého gólu J. Papaj.

„V Corgoň lige si nepamätám, že by sme doma dali štyri góly a vyhrali takým jednoznačným rozdielom,“ podotkol ku gólovej produktivite zeleno–bielych J. Papaj.

„Som veľmi rád, že sme divákov potešili dobrou hrou, že si prišli na svoje a že sme im ukázali pekný futbal. Toto družstvo má na viac, ako ukazovalo v jesennej časti a verím, že skončíme aspoň na tom 10. mieste, keď už to nemôže byť lepšie.“

Katona: Azda som presvedčil, že do tímu patrím

V zápase sa gólovo darilo P. Katonovi, stredopoliarovi, ktorý dostal v zime od vedenia druhú šancu. Ako sa ukazuje, pre tím Sergija Kovaleca je mimoriadne platným hráčom. Potvrdil to aj J. Papaj. „V zime bol na odpis, no potvrdil právom, že patrí do tohto družstva a že je osožný pre tím.“

Peter Katona rozhodol duel v Nitre, DAC-u dal doma dva góly a s piatimi celkovo patrí k najlepším prešovským strelcom. Rýchlonohý záložník verí, že vedenie dostatočne presvedčil o svojich kvalitách.

„Keď už toto nepresvedčí, tak potom už neviem čo. Snažil som sa hrať čo najlepšie a ukázať, že patrím do tohto mužstva. Dúfam, že sa mi to podarilo. Teším sa z gólov, ale hra ešte nie je najlepšia,“ zhodnotil prešovský odchovanec Peter Katona.

ico

Prešov – D. Streda 4:0 (3:0)

Góly: 18. a 21. P. Katona, 28. L. Štetina, 67. Papaj, ŽK: 78. P. Petráš, 82. Guba - 23. Hözl, 24. Ayuk, 30. Laštovka, 64. Adiaba, 78. Delarge, rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Bobko, 1 350 divákov.
Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Piter-Bučko, L. Štetina, Krob - P. Lipták - Papaj (84. M. Marcin), P. Katona, Zošák (59. Lisjuk), Jakovlev - Střihavka (53. Guba).
Dunajská Streda: P. Kučera - Nikolič, Adiaba, Huber, Laštovka - Kabele, Hözl, Matúš, Ayuk (85. Hanták) - Delarge (82. Kordič), Fodrek (69. A. Urbánek).

PREŠOV. Tatran sa pustil do Dunajskej Stredy „zhurta“ a hneď od úvodu ovládol hru. V 7. min. sa zastreľoval Papaj, ale jeho strela tesne minula pravú žrď hosťujúcej bránky. Hostia sa po brejku dostali do gólovej šance v 14. min, keď najprv Hözl netrafil z dobrej pozície a vzápätí Nikolič trafil len brankára Diviša. Domáci sa ujali vedenia v 18. min. Zošák krásne vysunul Katonu a ten sám pred Kučerom aj s pomocou žrde nezaváhal - 1:0. O tri minúty neskôr domáci udreli druhýkrát. Papajovu strelu vyrazil Kučera pred seba a Katona poľahky strelil do prázdnej bránky svoj druhý gól. Diváci sa tretieho presného zásau dočkali v 28. min., keď Štetina krásne trafil z priameho kopu z 30 metrov. V 36. min. Zošákova strela letela tesne nad dunajskostredskú bránku. Prešov pokračoval v dobrom výkone aj v druhom polčase. V 65. min. sa dostal do výbornej príležitosti po Jakovlevovom centri Guba, ale sám pred Kučerom šancu zahodil. O dve minúty si diváci zakričali gól aj po štvrtý raz v zápase - Papaj nedal Kučerovi šancu. V 71. min. mohol po rohu znížiť Hözl, ale jeho hlavička letela tesne vedľa pravej žrde domácej bránky. Tatran bol stále pri chuti a v 84. min. Petráš opečiatkoval ľavú žrď bránky DAC. Domáci si po výbornom výkone pripísali zaslúžené tri body a odprevadili DAC do druhej najvyššej súťaže.