Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Haniska dala domácim dýchať až za stavu 0:4

Nič dobré neveštil pre veľkošarišských futbalistov už pohľad na hráčsku súpisku pred zápasom s Haniskou. Na strane hostí plejáda mien skúsených harcovníkov, na strane domácich sa v základnej zostave objavili traja ani nie 18-roční mládenci.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Zlé tušenie sa na ihrisku naplnilo, ale zlo je aj na niečo dobré...

Dištanc je dištanc

Medzi oboma súpermi bol pred ich duelom 26-bodový rozdiel, takže ten spolu s úvodnou poznámkou musel byť viac ako veľavravný. Navyše hosťom sa gólovo vydaril hneď prvý útok a tak v hľadisku bolo viacero divákov presvedčených, že to smrdí pre Veľkošarišanov debaklom. „Áno, vstúpili sme do zápasu veľmi dobre, dali sme hneď gól a diktovali sme tempo. Korunovali sme ho druhým gólom po spolupráci bratov Majorošovcov,“ hodnotil po zápase tréner FK Haniska Roman Berta rozhodujúcu pasáž vo vývoji zápasu. A to ešte v 25. minúte trafil Majerník tyč (navyše v 50. minúte brvno!). Kormidelník hostí prezradil, že v druhom polčase chceli sa ešte viac strelecky a herne presadiť. „Podarilo sa nám to sčasti, viedli sme 4:0, lenže mužstvo sa uspokojilo. To bolo na jeho škodu a vtedy sme pustili domácich k tomu, aby skorigovali výsledok. Aj preto som s týmto zápasom len sčasti spokojný,“ dodal.

Trúfať si musia na iných

Hostia teda pod Šarišským hradom potvrdili povesť jedného z najlepších tímov v Majstrovstvách regiónu Východ. Nádej domácich, že v tomto zápase môžu niečo pozitívne urobiť s tým, že im permanentne tečie do zostupových topánok, zomrela ešte skôr, ako sa poriadne narodila. V predchádzajúcom zápase vo Vyšnom Opátskom dvaja hráči zo základnej zostavy – Jačišin a Adam – vyfasovali po štvrtej žltej karte, čo znamenalo automaticky stop a k tomu sa zranil tretí zo základu Fedor. Aj preto dostali možnosť hrať od začiatku proti Haniske dvaja veľkošarišskí dorastenci stopér Erik Bujňák (nar. 1994) a ofenzívny záložník Nórbert Scepaník (nar. 1995). „Na to, akou kvalitou v kádri disponujeme, bol to pre nás veľký výpadok, no nemôžem povedať, žeby ma mladučkí hráči sklamali,“ poznamenal tréner FC Pivovar Šariš Marián Prusák. Športovo uznal súperove kvality, podľa neho do stavu 0:4 bol na ihrisku len jeden celok. Hostí. „Vzhľadom na priebeh zápasu sme ho však čestne dohrali, pozbierali sme sa a výsledok skorigovali,“ pripomenul M. Prusák. Jednoducho povedané, jeho zverenci na predposlednom mieste v tabuľke musia pripraviť o skalp „trochu“ iného súpera ako bol ten z Hanisky...