Hostia hrali kompletne len 13. minút, v tom čase unikajúceho Cuprišina poslal na trávnik Bogdanovský a rozhodca Glova ho potrestal červenou kartou.
BARDEJOV. Aj keď v úvode sa útoky striedali na oboch stranách, vylúčenie poriadne pribrzdilo Prešovčanov, ktorí najmä v obrane robili dosť. Domáci tentoraz sa strelecky presadili, hoci konto neistého brankára Ferenca mohli ešte viac zaťažiť.
Hráči si nemôžu robiť čo chcú
Hornošarišský kormidelní Mikuláš Komanický bol spokojný akurát s výsledkom: „ My sme takí trochári na tom ihrisku, že sa uspokojíme aj s tým málom. Každý súper, ktorý by mal takú prevahu pri prečíslení, tak by do nás nahustil čím viac. Beriem ohľad na to, že budeme hrať už v stredu. Aj preto sme striedali Hanuščáka, ktorý videl štvrtú žltú kartu. V 2. polčase sme trošku modelovali, ako budeme brániť proti Banskej Bystrici.” Komanický viac čaká od každého, no najmä od tých, ktorí striedajú, a prekvapila ho situácia pred druhým pokutovým kopom: „Mali by viac dokazovať a presviedčať trénerov, že patria do základu. Keby boli takí dobrí, ako si predstavujem, tak nie sú v Bardejove. Cuprišin dostal šancu od začiatku, ale podobne ako Vaščák, potrebujú veľa príležitosti na jeden gól. U mnohých prevláda nekoncentrovanosť či podcenenie situácie. Vrcholom všetkého bola činnosť v 81. min. po faule na Zajaca. Na penaltu boli určení traja, Vaščák, L. Zápotoka a Cuprišin, no Zajac svojvoľne zobral loptu a z jedenástky kopol do brvna. Hráč má urobiť všetko pre kolektív a nie aby sa zviditeľnil. Mal by to robiť výkonom a nie nepremenenou penaltou. Kým si hráči budú robiť čo chcú, tak veľa toho v živote nedosiahnu. ”
Dobrá škola pre mladých
Naopak spokojný s prehrou bol tréner Prešova Marek Fabuľa: „Rozhodol prvý polčas a najmä úvodných 20. min., kedy sme doplatili na tri naše hrubé chyby. Červená karta a následný gól dali podnet k tomu, že sme neboli v zápase úspešní. Myslím si, že prehra 4:1 je pre nás maximálne prijateľný výsledok. Domáci dokázali, že majú veľmi dobrý káder, skúsené mužstvo. Hrali toľko, koľko potrebovali, ani jeden nesklamal.” Fabuľa vyslovil presvedčenia, že Bardejov postúpi do vyššej súťaže, a pre jeho mužstvo to bola dobrá previerka: „Dali dobrú školu našim hráčom. Pre nás je dobre, že hrajú mladí chlapci, je to taký medzistupeň medzi dorasteneckým a seniorskym futbalom. Vo výbornej súťaži je tu vhodná konfrontácia s dobrými a skúsenými hráčmi. ”
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári