PREŠOV. Prešovčania majú vo svojom meste do zajtra skvelú atrakciu. Po meste ich vozí poschodový autobus.
„Táto jazda sa nám veľmi páči. Takéto akcie by mohli byť častejšie. Dnes sa v ňom vozíme už druhýkrát,“ povedala nám Petra Švecová.
V zaujímavom autobuse sa páčilo aj Michalovi Kollarčíkovi. „Urobili sme si okružnú spoznávaciu jazdu po celom meste. Je to veľmi zaujímavé.“ Prvýkrát sa v takomto autobuse viezla i Prešovčanka Viera (45). „Uvítala by som, keby tu takýto autobus jazdil po celý rok.“
Janus: Ľudia to berú ako čudo
Tento autobus jazdí počas roka v Poprade.
„V budúcnosti by mohlo toto vozidlo premávať na našich linkách MHD. Nebránime sa tomu. No Prešov je mesto, kde nie sú veľké vzdialenosti a dosť málo ľudí cestuje tak, aby nastúpilo na Sekčove a vystúpilo na Sídlisku III. U nás je to o tom, že ľudia chcú rýchlo nastúpiť, rýchlo vystúpiť. A toto je autobus asi skôr na dlhšie jazdy,“ informoval Peter Janus, riaditeľ Dopravného podniku v Prešove.
Vraví, že jazda v hornej časti autobusu je skôr vyhliadkovou. „Je to o akejsi atrakcii. Ale ak sa ukáže, že je to pre Prešovčanov zaujímavé, tak my by sme sa kúpe nebránili. Vozí sa na tom dosť veľa ľudí, dokonca ani na konečnej nevystupujú, ale ostanú sedieť, aby si držali miesto v hornej časti. Je tam príjemne, lebo je tam klíma. Mám 177 centimetrov a v hornej časti už musím skláňať hlavu. Ľudia to teraz berú ako nejaké čudo,“ zasmial sa riaditeľ.
Kadiaľ jazdí
Doubledecker jazdí do zajtra po trase: Sibírska - Šváby - Železničná stanica - Hlavná - Poliklinika - Sídlisko III a späť.
odchody zo Sibírskej: 8:03, 10:03, 12:03, 14:03, 16:03
odchody zo Sídliska III: 9:03, 11:03, 13:03, 15:03, 17:03
čor, dpmp.sk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári