Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Fragaria Cup 2012 má úspešne za sebou 11. ročník

Fragaria Cup – jeden z najväčších európskych mládežníckych futbalových turnajov uzatvoril v sobotu finálovými zápasmi svoju jedenástu kapitolu.

Hráči 1. FC Tatran Prešov. Víťazi kategórie U15.Hráči 1. FC Tatran Prešov. Víťazi kategórie U15. (Zdroj: Viktor Zamborský)

Na prestížnom turnaji, ktorého za zúčastnilo 205 družstiev z 19 krajín, sa nestratili ani mladí futbalisti 1. FC Tatran Prešov a FAMT Prešov.

PREŠOV. Zlato pre klub 1. FC Tatran Prešov v kategórii U15 si vybojovali zverenci Rastislava Mäsiarika, ktorí vo finálovom meraní porazili hráčov z Krosna až po penaltovom rozstrele 3:1 (v riadnom hracom čase 1:1).

Zeleno-bieli slávili úspech aj v kategórii U14. Pod trénerskou taktovkou Patrika Durkáča sa budúce futbalové nádeje prebojovali rovnako do finále, v ňom však nestačili na rumunský tím Universitae Cluj-Napoca a prehrali s ním tesne 0:1.

Výborne si počínali na turnaji aj chlapci z FAMT Prešov. Cenný úspech dosiahli v nabitej kategórii U13, v ktorej sa tešili zo zisku tretej priečky, keď porazili FC Zirka Kyjev tesne 1:0, no a zahanbiť sa nedali ani tí najmenší z FAMT Prešov. V kategórii U8 si vybojovali strieborné medaily, keď vo finále podľahli CS Atletico Arad 0:1.

Suverénne najlepší ročník

Riaditeľ jedného z najväčších európskych mládežníckych futbalových turnajov Artúr Benes bol s 11. ročníkom podujatia nadmiernu spokojný.

„Tento ročník bol suverénne najlepší, lebo nám vyšlo počasie, takže sme nemuseli riešiť žiadne veci ohľadom prenášania zápasov, rekonštrukcie ihrísk a podobných záležitostí.“

Na turnaji sa predstavili tímy ako je Villarreal C.F., Dynamo Kyjev či holandský ADO Den Haag, ktoré zároveň potvrdili na podujatí svoje kvality.

„Tie hviezdne tímy, ktoré tu boli, ukázali svoju silu a jednoznačné kvality, pretože Villarreal vyhral svoju kategóriu. ADO Den Haag skončil vo finále druhý, keď nestačili iba na Dynamo Kyjev. Všetky tie špičkové tímy sa stali zaslúženými víťazmi svojich kategórii a ukázali svoju kvalitu. Náš turnaj má svoj formát, poznajú nás vo svete a dá sa povedať, že už teraz začíname pracovať na ďalšom ročníku turnaja Fragaria Cup 2013,“ uzavrel riaditeľ turnaja Artúr Benes.