Tatranu domáca premiéra vyšla

Martin Pribula (vľavo) asistoval pri druhom góle Prešova.
Martin Pribula (vľavo) asistoval pri druhom góle Prešova. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|23. júl 2012 o 00:00

Futbalistom 1. FC Tatran Prešov vyšiel úvodný domáci zápas v corgoňligovej sezóne 2012/2013 proti Senici nad očakávanie.

Po nie príliš vydarenom prvom polčase sa obraz hry zeleno-bielych výrazne zmenil v druhom dejstve. Gólmi Dávida Gubu a Matúša Marcina si Šarišania pripísali v 2. kole Corgoň ligy cenný skalp v podobe víťazstva 2:0 proti štvrtému celku minuloročnej sezóny.

PREŠOV. Prešovčania mohli ísť do vedenia hneď v úvode zápasu. Po faule na domáceho M. Marcina nariadil rozhodca Horváth pokutový kop, no ten Marián Adam nepremenil.

Do 15. min. duelu si vytvorili obe družstvá množstvo šancí, no na oboch stranách zažiarili obaja brankári alebo ich zastúpili konštrukcie ich brán.

Neskôr už prebrali iniciatívu hosťujúci hráči, ktorí pôsobili kompaktnejšie, viac kombinovali a behali. Svoju územnú prevahu však v prvom dejstve nepretavili do gólu, za čo pykali v druhom polčase.

Výhra prišla po zlepšenom druhom polčase

Hráči 1. FC Tatran Prešov vstúpili do druhého dejstva ako vymenení. Viac behali, súperovi nedali priestor na kombinácie a naopak začali viac hrať po zemi. V 52. min. prišla chvíľa Dávida Gubu, ktorý sa pekne uvoľnil a s prehľadom poslal zeleno-bielych do vedenia.

„Po tom zlom období, ktoré sa tu udialo, je pocit vynikajúci. Problémy sme hodili za hlavu a máme tri body, z ktorých sa tešíme. Samozrejme, teší má aj gól,“ zneli úvodné slová strelca.

Cenné tri body získali Prešovčania po výbornom druhom polčase. „Po prvom dejstve sme si v šatni povedali, že je remíza. Mali aj oni šance, ale aj my. V druhom polčase sme zabojovali a možno väčšia vôľa po víťazstve rozhodla o našej výhre,“ doplnil útočník Dávid Guba.

Výborný Matúš Marcin

Mužom zápasu bol mladučký domáci útočník Matúš Marcin, ktorý robil svojou rýchlosťou a mladíckou dravosťou hosťujúcim hráčom obrovské problémy.

V 65. min. vysunul umne autor prvého gólu Marcina, ktorý potiahol loptu do šestnástky, kde namiesto strely volil prihrávku na Pribulu. Jeho strelu brankár Švenger vyrazil, kde ju následne hlavičkou doklepol spomínaný Marcin.

„Moja prvá myšlienka, keď som si loptu prebral, bola, že vystrelím, no zasekol som si ju a prihral Pribulovi. Po jeho strele sa lopta dostala ku mne, vyskočil som a dal som gól. Bojovali sme od začiatku do konca a zaslúžili sme si vyhrať.“