Rozbehli sa aj súťaže ObFZ Bardejov

Sportnet|14. aug 2012 o 00:00

V I. triede v 1. kole získali hostia iba 4 body. Kurima zdolala tesným rozdielom Osikov. Smilno si s Gerlachovom body podelilo.

Lopúchov nezískal doma ani bod. Koprivnica vyhrala rozdielom triedy nad nováčikom z Nižného Tvarožca. Zborov zdolal Abrahámovce. Kružlov vyhral nad Hažlínom. V II. triede v 1. kole gólostroj v Hervartove, kde videli diváci až 10 gólov. Úroda gólov v Kobylách a Porúbke. Chmeľová zdolala Stuľany a doma prehral iba Kurov s Poliakovcami.

I. trieda – 1. kolo

Kurima – Osikov 3:2 (2:0)
Góly: Olejár, Šamko, Bača – Biroš, Kozák

V Kurime sa hral svižný útočný futbal v prevedení oboch celkov. Skóre otvoril už v 3. minúte Olejár hlavou po priamom kope spoluhráča. V 7. minúte Humeník z výhodnej pozície strelil nad bránu. V 17. minúte hostia peknú akciu zakončili volejom Kozáka vedľa brány. V 27. minúte samostatný nájazd Cubjaka – strela vedľa. V 30. minúte bolo 2:0, keď Šamko zblízka trafil za chrbát brankára Pavela. Vstup do druhého polčasu mali lepší hostia a Biroš po chybe obrany znížil na 2:1. Potom prišli šance domácich, ktoré však míňali cieľ. V 67. minúte zvýšil Bača na 3:1. Kuchtov priamy kop zneškodnil Kyjovský. V 84. minúte trafil Cubjak do brvna a o chvíľu netrafil bránu. Záverečnú gólovú bodku dali hostia po úniku Kozáka v 87. minúte. Víťazstvo domácich je zaslúžené. Pred 120 divákmi rozhodoval Kundra.

Smilno – Gerlachov 1:1 (1:0)
Góly: Magoč – Kaščák (11 m)

Bojovný zápas s technickou prevahou hosťujúcich hráčov. Domáci technické nedostatky nahrádzali bojovnosťou a dokázali uhrať prijateľný výsledok. V 42. minúte sa Magočom ujali vedenia – 1:0. Hostia kontrovali v 55. minúte Kaščákom, ktorý premenil pokutový kop. Hostia mohli aj vyhrať, ale svoje šance nedokázali zužitkovať. V závere zápasu o víťazstve hostí mohol rozhodnúť Ševcov. Remíza je spravodlivá. Pred 100 divákmi rozhodoval Macek.

Lopúchov – Bartošovce 2:3 (1:1)
Góly: Goliáš, Mikula – Herstek 2 (jeden z 11 m), Rusnák

Oba kolektívy predviedli útočný futbal. Domáci sa ujali v 8. minúte vedenia Goliášom, ale už o 4. minúty z pokutového kopu vyrovnal Herstek. Tento stav vydržal až do 56. minúty, keď Rusnák dostal hostí do vedenia. V 59. minúte však domáci Mikula po dorážke vyrovnal na 2:2. V 88. minúte domáci neustrážili Hersteka, ktorý po samostatnej akcii strelil víťazný gól. Domácim sa už vyrovnať nepodarilo. Pred 100 divákmi rozhodoval S. Končár.

Koprivnica – Nižný Tvarožec 4:0 (1:0)
Góly: Hlávka 2, J. Kočiš z 11 m, V. Grega

Domáci mali hernú prevahu počas celého stretnutia. Hostí nepustili do vážnejšej príležitosti, z ktorej by mohli ohroziť ich brankára. V 25. minúte Hlávka strelil úvodný gól. Domáci aj napriek prevahe druhý gól pridali až v 70. minúte J. Kočišom z pokutového kopu. Ďalšie góly pridali Hlávka v 81. a V. Grega v 82. minúte. Hralo sa veľmi slušne. Pred 120 divákmi rozhodoval Berecký.

Zborov – Abrahámovce 2:0 (2:0)
Góly: Lukáč z 11 m, M. Geffert

Stretnutie malo sotva priemernú úroveň. Hostia takmer neohrozili domácu bránu a počas celého stretnutia sa iba bránili. Sem tam podnikali aj protiútoky na súperovu polovicu. Diváci videli málo šancí. V 26. minúte Lukáč premenil pokutový kop a svetlým momentom zápasu bol druhý gól v 42. minúte, keď M. Geffert z 20 metrov prekonal hosťujúceho brankára. Pred 100 divákmi rozhodoval Harčár.

Kružlov – Hažlín 1:0 (1:0)
Góly: R. Kantor

Domáci začali svižne a po niekoľkých nepremenených šanciach strelili gól R. Kantorom v 11. minúte. Ako sa v ďalšom priebehu ukázalo, bol to aj jediný gól tohto stretnutia. Domáci sa stále tlačili na súperovu polovicu, ale vinou nepresnej mušky nedokázali streliť ďalšie góly. Hostia sa zväčša bránili a podnikali rýchle protiútoky. Druhý polčas bol podobný prvému, keď domáci mali šance, ale stav zápasu sa už nezmenil. Hosťujúci brankár Hanek zachránil svoje mužstvo od vyššej prehry. Pred 50 divákmi rozhodoval Feckanin, st.
Dubinné – Marhaň odohrá sa 29. 8. 2012

II. trieda – 1. kolo

Hervartov – 2. FC Bardejov 8:2 (4:2) J. Kmec 3, L. Kmec 2, M. Gbur, Dubovecký, Jozef Gambaľ – Vojtek (11 m), S. Bosák; Kobyly – Rokytov 3:2 (2:1) Feduš 2, Pavlišák – Kostelník, Hudák; Porúbka – Hertník 5:3 (3:1) Antolík a Slavomír Sokol 2, Pecuch – Adamašin 2, Tarasovič (11 m); Chmeľová – Stuľany 2:0 (2:0) Šurkala, Varjan; Kurov – Poliakovce 1:3 (0:1) Šoltys – M. Mihaľ, M. Novák, P. Jaš.