Prešov na turnaji v Kielcoch zabral

Svetislav Verkič. Na turnaji bol veľkou oporou.
Svetislav Verkič. Na turnaji bol veľkou oporou. (Autor: sita)
Sportnet|27. aug 2012 o 00:00

Desaťdňové herné turné hádzanárov Tatrana Prešov v Nemecku a Poľsku vyvrcholilo na skvelo obsadenom turnaji Kielce Cup 2012.

Turnaj usporiadal úradujúci poľský majster Vive Targi Kielce, ktorý do Haly Legiónow pozval švédskeho šampióna IK Säverhof, tretí tím francúzskej ligy US Dunkerque a osemnásobného slovenského majstra Tatran Prešov.

KIELCE. Medzinárodný turnaj hádzanárskych majstrov Kielce Cup 2012 sa hral od piatka do nedele.

Prešovčania naň pricestovali po týždni strávenom v nemeckom Chemnitzi, kde štartovali na kvalitnom Handball – Master Chemnitz Cup 2012, kde obsadili tretie miesto. V Kielcoch sa Tatranu darilo ešte väčšmi. Skončil tu na vynikajúcom druhom mieste.

Začal piatkovým stretnutím s domácim tímom Vive Targi a začal veľmi zle. Zo strany Prešova bol úvod ospalý a po desiatich minútach už Tatran prehrával hrozivo 1:10, potom až do 17. min. nedal ani gól.

„Na striedačke som v tej chvíli nechápal, čo sa robí. Chyba na chybu, zahodené šance... Ešte šťastie, že Verkič si svoju robotu v bráne robil výborne,“ uviedol na tento úsek hry tréner Djordje Rašič.

Našťastie sa mužstvo Prešova potom spamätalo a po prestávke hralo ako vymenené. Zápas napokon uhrali celkom prijateľným, vzhľadom na silu súpera, rezultátom.

Kielce – Prešov 29:25 (16:10)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa – Marušák, T. Mažár 1, Hrstka 1, Mi. Urban, Krok, Kristopans 6, Radčenko, Rábek 5, Číp, Guzy 1, Pejovič, Petro 2, Antl 5, Sobol 4.

Sobotňajšie stretnutie Prešova so švédskym IK Sävehof už malo celkom iný obraz. Tatran mal navrch, hral už podstatne rýchlejšie a agresívnejšie ako predtým. Celý zápas viedol, no musel odolávať nielen nepoddajnému súperovi, ale priam neskutočnej nepriazni dvojice poľských rozhodcov. Na tých hromžili po obrovských „prešľapoch“ nielen samotní aktéri na ihrisku, ale aj skupina prešovských fanúšikov vedno s domácimi „kibicmi“, ktorí to arbitrom aj slovne patrične nakladali. Prešov hral zásluhou verdiktov rozhodcov 24 min. v početnom oslabení. Hoci Švédi s pomocou iných v 54. min. skóre otočili a viedli 29:28, Tatran nespanikáril a za potlesku zaplnenej haly zavŕšil dobrý výkon trojgólovou výhrou.

Sävehof – Prešov 30:33 (11:15)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa – Marušák, T. Mažár 3, Hrstka, Mi. Urban, Krok 2, Kristopans 7, Radčenko 1, Rábek 2, Tumidalský, Číp 8, Guzy 2, Pejovič, Petro, Antl 8, Sobol.

Tréner D. Rašič sa ukázal ako dobrý prognostik. Pred turnajom totiž okrem iného povedal: „Budem spokojný, ak jeden zápas na turnaji vyhráme a jeden remizujeme. Reálne je fakt, že na Kielce momentálne nemáme.“ Predpoklady trénera sa naplnili. Prešov po výhre nad Švédmi uhral v nedeľu remízu s Dunkerque, ktorá mu stačila na druhú priečku na turnaji. V zápase, v ktorom však začal zle. V 16. min. Prešov prehrával 2:9, pričom tretí gól vsietil o minútu neskôr Mažár. Klasické zmeny v zostave Tatrana však privodili obrat. Polčas Prešov vyrovnal, po ňom už viedol. Nevyhol sa však ďalším chybám. Zlyhával zase v streľbe a v obrane Francúzom veľa dovoľoval. Tí sa dostali do vedenia, no Slováci opäť zapli na vyššie obrátky a v závere na túženú remízu aj dosiahli. Tú zariadil gólom v poslednej sekunde Kristopans.

Prešov – Dunkerque 24:24 (12:12)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa – Marušák, T. Mažár 4, Mi. Urban, Krok 1, Kristopans 3, Radčenko 1, Rábek 3, Tumidalský, Číp 1, Guzy, Petro, Antl 11, Sobol.