Body zvonku. Bardejovčania ich priviezli z RuŽinej.
Body zvonku. Bardejovčania ich priviezli z RuŽinej. (Autor: Marcela Ballová)
Sportnet|4. sep 2012 o 00:00

Druholigoví futbalisti Bardejova sa v prvú septembrovú sobotu predstavili v Ružinej.

Obidva celky si v uplynulej sezóne merali sily v III. lige sk. Východ, pričom na jar ružinskí „baníci“ doma zdolali Bardejovčanov presvedčivo 3:0. Tentoraz sa z plného bodového zisku v malej Novohradskej obci tešil po výhre 2:1 celok Partizána.

RUŽINÁ. Snaha domácich o vsietenie úvodného gólu stretnutia vyvrcholila v 38. min., keď lopta z kopačky Teixeiru skončila za chrbtom Čikoša - Pavlička - 1:0.

Vstup do druhého polčasu sa lepšie vydaril Bardejovu, keď zrovnať skóre mohol Seman. Kicova družina sa však predsa len dočakala, keď v 59. min. unikol po pravej strane Kuhajdík, prihral voľnému Grohoľovi, ktorý sa nemýlil - 1:1.

Ďalší dôvod na radosť hosťom priniesla 75. min., keď po ľavej strane unikol Grohoľ, prihral voľnému Kuhajdíkovi, ktorý upravil na konečných 1:2.

„Do zápasu sme vstupovali s cieľom neprehrať, aj keď sme vedeli, že domáci ešte v tejto sezóne neokúsili chuť víťazstva. Preto sme boli v stretnutí pomerne trpezliví. Hneď v úvode prvého polčasu si súper vybojoval dva rohové kopy, ale od tohto momentu sme už dominovali. Nevyužili sme tri gólové príležitosti, ktoré sa nám naskytli a inkasovali sme lacný gól. Do druhého dejstva sme nastúpili s úmyslom otočiť stav stretnutia, čo sa nám nakoniec aj podarilo. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Čo sa týka druhého dejstva, musím poďakovať najmä nášmu gólmanovi, ktorý nás podržal. Domáci útočníci sa dostali možno do troch - štyroch gólových príležitostí, no v zakončení boli nepresní,“ povedal na margo duelu Rastislav Kica, tréner FK Partizán Bardejov.

Domov»Sportnet na východe»Kica: Podržal nás brankár