Kružlov inkasoval prvý gól v súťaži

Sportnet|4. sep 2012 o 00:00

Vo futbalovej I. triede sa v štvrtom kole na ihriskách súperov tešili Marhaň a Lopúchov.

BARDEJOV. Najvýraznejšie víťazstvo získal doma Gerlachov. Jediná deľba bodov sa zrodila v súboji nováčikov.

I. trieda – 4. kolo

Osikov – Hažlín 4:3 (2:1)

Góly: Husár, Špirka, Šinaľ, Olšavský – Šoltés 2, Tkáč.

V 14. minúte otvoril skóre Husár, ale v 26. minúte hosťujúci Tkáč vyrovnal. Po Špirkovom góle v 38. minúte opäť domáci viedli. Po prestávke privodili hostia gólový obrat o ktorý sa postaral dvoma gólmi Šoltés v 65. a v 75. minúte. Záver patril domácim, ktorí si zabezpečili víťazstvo po góloch Šinaľa v 79. a Olšavského v 89. minúte. Pred 150 divákmi rozhodoval Feckanin.

Abrahámovce – Marhaň 1:3 (0:3)

Góly: Kuchcík – Šoltýs 2, Halek.

Hra sa odvíjala na polovici domácich. Hostia využili svoje šance už v 3. a 10. minúte a po góloch Haleka a Šoltýsa viedli 0:2. Domáci sa snažili, mali aj šance, ale góly nedosiahli. Hostia ich potrestali ešte do prestávky tretím gólom, ktorého autorom bol opäť Šoltýs. Po obrátke sa obraz hry zmenil, domáci hru vyrovnali a v 47. minúte dosiahli aj čestný úspech Kuchcíkom. Pred 70 divákmi rozhodoval Kundra.

Nižný Tvarožec – Dubinné 2:2 (2:0)

Góly: Bomba, Lišivka (11 m) – Švirk, Jurko.

V prvom polčase si domáci hrajúci proti vetru vypracovali sľubný dvojgólový náskok. V 19. minúte Bomba sám pred Hviščom nezaváhal – 1:0. Druhý úspech vsietil z pokutového kopu Lišivka pred odchodom do šatní. Po prestávke domáci hrajúci s podporou vetra nezopakovali výkon z prvého dejstva, čo súper využil na vyrovnanie. V 57. minúte Švirk z priameho kopu z 20 metrov nedal brankárovi Makeľovi šancu a znížil na 2:1. Trest pre domácich prišiel v 85. minúte a Jurko po chybe Makeľa, ktorému vypadla lopta z rúk, vyrovnal. Pred 150 divákmi rozhodoval Olejár.

Bartošovce – Kružlov 1:0 (0:0)

Gól: Artim (11 m).

Hostia sa predstavili v dobrom svetle, vypracovali si aj viac šancí, z ktorých však nevyžili ani jednu. Domáci pozorne bránili a bránu hostí ohrozovali iba z ojedinelých protiútokov. O jediný gól stretnutia sa postaral Artim, ktorý v 65. minúte premenil pokutový kop. Pred 130 divákmi rozhodoval S. Končár.

Gerlachov – Zborov 4:0 (2:0)

Góly: S. Ševcov 2, Škvarla, Pavúk.

Dobrý futbal predvádzali aj hostia, ale iba po pokutové územie. Gerlachovčania sa lepšie orientovali pred bránou hostí, čoho výsledkom boli aj štyri góly. Do prestávky sa gólovo presadili Škvarla v 13. a Ševcov v 30. minúte. Aj nástup do 2. polčasu sa lepšie vydaril domácim a bol to opäť Ševcov, ktorý v 58. minúte zvýšil na 3:0. Skóre uzavrel Pavúk v 68. minúte. Hostia gólové príležitosti nemali. Pred 120 divákmi rozhodoval Leško.

Kurima – Koprivnica 1:0 (0:0)

Gól: Šamko.

Rušno bolo pred oboma bránami, v ktorých sa zapotili obaja brankári. O zisku troch domácich bodov rozhodol Šamko, ktorý v 86. minúte vyrazený priamy kop Humeníka vrátil do siete. Pred 150 divákmi rozhodoval Berecký.

Smilno – Lopúchov 2:4 (1:1)

Góly: Feciľák, Rondzík – L. Mikula 2, Straka, Hvišč.

V Smilne sa zrodilo prekvapenie. Domáci zahrali slabo, čo súper využil. Úvodný gól strelil Mikula v 32. minúte, ale ešte do prestávky Feciľák v 44. minúte vyrovnal. Po prestávke najskôr strieľali góly iba hostia v poradí Straka v 52., Mikula v 71. a Hvišč v 79. minúte. Smilno dokázalo už iba znížiť nepriaznivý stav v 90. minúte, keď Rondzík potrestal chybu brankára Grešša. V bráne domácich sa nedarilo brankárovi Pavlovskému. Pred 120 divákmi rozhodoval Harčár.

Dohrávka 1. kola

Dubinné – Marhaň 4:1 (2:0)

Góly: Jurko (jeden z 11 m) a Švirk po 2 – Šoltýs.

II. trieda

4. kolo: 2. FC Bardejov - Stuľany 2:3 (0:1) Cicanič, Drotárovský – Hvišč, Černický, Bilý; Hertník – Poliakovce 3:1 (1:1) Bogdan, P. Lenárt, M. Lenárt – R. Tvardzík; Rokytov – Kurov 2:0 (1:0) D. Kostár 2, Hervartov – Chmeľová 1:3 (0:1) Šoltýs – M. Jedinák 2, M. Dinis; Kobyly – Porúbka 1:3 (0:3) Gmitter (11 m) – Slavo Sokol 2, Knapčík.