Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Tatran zabojuje o Ligu majstrov s Konstancou

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali prvý zápas kvalifikácie o postup do Ligy majstrov s izraelským LeZionom.

(Zdroj: SITA/Viktor Zamborský)

KONSTANCA. Hádzanárov Tatrana Prešov delí už len jedno víťazstvo od účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov 2012/2013.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš si v sobotňajšom semifinále kvalifikačného turnaja 3. skupiny v rumunskej Konstanci poradili s izraelským Maccabi Srugo Rišon LeZion vysoko do nedeľňajšieho finále o jedinú postupovú miestenku.

V ňom nastúpia od 19.30 h proti domácemu tímu HCM Konstanca, ktorý v druhom sobotňajšom stretnutí zdolal talianske družstvo SS Loacker Bolzano Sudtirol jednoznačne 33:22 (16:12).

Ak úradujúci slovenský šampión uspeje v rumunskej Konstanci na kvalifikačnom turnaji, v hlavnej súťaži Ligy majstrov bude hrať v B-skupine.

Jeho protivníkmi budú úradujúci víťaz Ligy majstrov THW Kiel z Nemecka, maďarský šampión MKB Veszprém KC, španielsky finalista uplynulého ročníka najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaže a aktuálny víťaz svetového šampionátu klubov BM Atlético Madrid, švédsky IK Sävehof a Celje Pivovarna Laško zo Slovinska.

V prípade finálového zaváhania by Prešovčania pokračovali v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF.

Izraelský majster ako lepší tréning

Prešovu vyšiel vstup do stretnutia, v 17. min vyhrával po góle krídelníka Sobola 7:2. Potom však prišli vylúčenia hráčov Tatrana, čo súper využil a v 24. min prehrával už len 7:8.

Do útoku však zavelil bojovník Antl, aj vďaka jeho gólom slovenský šampión odskočil na 11:7. Izraelčania pred prestávkou už len kozmeticky upravili stav skóre na 11:8 z pohľadu Šarišanov.

Druhý polčas bol už jednoznačnou záležitosťou zverencov kouča Rašiča, ktorí pokračovali vo zvyšovaní svojho vedenia.

V 38. min vyhrávali 17:11 a v 49. min natiahli rozdiel už na 10 gólov (27:17). Ani v zostávajúcom čase nedovolili Prešovčania súperovi výsledok skorigovať. Naopak, pokračovali v kanonáde a do finále kvalifikačného turnaja postúpili vďaka víťazstvu 36:20.

Ivan Pompoš (asistent trénera Prešova): "Súper nám v prvom polčase robil problémy vysunutou obranou 3 - 3, na prestávku sme však išli s troma gólmi k dobru. Zápas sa definitívne zlomil v náš prospech v 40. min, potom sme na palubovke už kraľovali. Sme radi, že sa do hry mohli zapojiť všetci hráči a sú pripravení na finále. Každý súper je zdolateľný, momentálne sú šance vyrovnané. V prospech Konstance hovorí domáce prostredie, to však môže byť zväzujúce. Pevne veríme, že na konci sa budeme z postupu tešiť my."

ico

Tatran Prešov - Maccabi Srugo Rišon LeZion 36:20 (11:8)

Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič - Rábek 2, T. Mažár 2, Hrstka 1, D. Krok 1, Krištopans 2, Radčenko 3, Tumidalský 3, Číp 7, Sobol 4, Guzy 4, Pekár 1, Antl 4, Pejovič 2, Petro

Pok. hody: 2/2 - 6/3, vylúčení: 6 - 6, ČK: Rosental (Maccabi) za nastrelenie brankára z pok. hodu, rozhodovali: Olesen a Pedersen (obaja Dán.), 150 divákov.

Ďalší výsledok semifinále turnaja: HCM Konstanca (Rum.) - SSV Loacker Bolzano Sudtirol (Tal.) 33:22 (16:12)

Zostávajúci program 3. skupiny- nedeľa 9. 9.: o 3. miesto: 17.00 h SELČ SSV Loacker Bolzano Sudtirol (Tal.) - Maccabi Srugo Rišon LeZion (Izr.), finále: 19.30 h HCM Konstanca (Rum.) - Tatran Prešov (SR)