Tri body si priviezli z neregulárneho prostredia

Sportnet|12. sep 2012 o 00:00

Pod tatranskými končiarmi na ihrisku lídra 4. futbalovej ligy v 8. kole Vysoké Tatry prehrali s treťou v tabuľke Bardejovskou Novou Vsou 0:1. Aktuálne je na čele tabuľky Snina.

BARDEJOVSKÁ NOVÁ VES. V šlágri kola hrali o čelo tabuľky. Tatranci si mohli upevniť vedúcu pozíciu, no Šarišania sa netaja, že ich cieľom je hrať o čo najvyššie priečky.

V tomto stretnutí sa dokázali vyrovnať nielen s neregulárnym povrchom hracej plochy, ale aj s nedôstojným prostredím a správaním domácich.

Bardejovská Nová Ves sa dobre pripravila na tento duel. Tréner František Šott sa spoliehal najmä na disciplinovaný prístup každého hráča.

„Na nefutbalovom povrchu sme nemohli kombinovať, ale spoliehali sme sa na dobrú obranu a protiútoky. Už v 3. min. Kiseľ z priameho kopu namieril do žrde, čo nás povzbudilo a domáci znervózneli. Do prestávky ešte M. Stachura i Solanič mali dobré príležitosti. Naši mladí dostali pocítiť po nevyberaných zákrokoch domácich hráčov, najviac vytrpel Jančošek, ktorému to aj slovne pripomínali. Tatranci sa snažili o kombinácie či nakopávané lopty do našej 16-ky, ale tam výborne organizovali obranu Virgala i Stachura. Pridali aj strely z diaľky, no brankár Kačmár podržal mužstvo. Ani nie desať minút pred koncom po Jančoškovej strele sme získali rohový kop. Po zahratí sa k odrazenej lopte dostal Miro Stachura a bez prípravy poslal loptu za chrbát bezmocného brankára.”

Konfliktné momenty sa vyskytli počas celého zápasu, no v závere hostia museli požiadať o nápravu aj rozhodcu Mriglota.

„Nevyberané to bolo aj na lavičkách, ktoré sú možno jeden a pol metra od autovej čiary. Museli sme požiadať hlavného rozhodcu, aby upokojil domácich funkcionárov, ktorí ani neboli označení,” posťažoval sa F. Šott.

V ďalšom kole v nedeľu 16. 9. hrá Bardejovská Nová Ves so Starou Ľubovňou od 15. hod.