Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Derby v Stropkove divákov nesklamalo

Pred tradičným derby Stropkov – Svidník v rámci uplynulého kola najvyššej regionálnej futbalovej súťaže boli v miernej výhode hostia.

Derby. Na stropkovskom ihrisku po zmene strán dominovali jednoznačne domáci.Derby. Na stropkovskom ihrisku po zmene strán dominovali jednoznačne domáci. (Zdroj: Martin Rusin)

Jednak figurovali v tabuľke vyššie než domáci a navyše disponujú aj zrelším kádrom. Lenže derby je derby, a tak sa divák dočkal (možno) prekvapenia i tentoraz.

STROPKOV. Hoci ťažko hovoriť o favorizovaní niektorého zo súperov, predsa sa zrejme nečakalo, že domáci vyhrajú tak (aspoň výsledku) hladko 3:0.

Kým bol stav bezgólový, všetko bolo otvorené a hostia nepríjemne kontrovali snahe domácich.

„Súper stavil na defenzívu vzhľadom na to, že nebol kompletný a spoliehal sa na rýchle brejky. Ešte dobre, že sme v prvom polčase neinkasovali, po zmene strán sme už udávali jednoznačne tempo hry my,“ konštatoval tréner Stropkova Ľubomír Reiter.

Domáci nastúpili na druhý polčas ako vymenení. Nastali zmeny (upustili od rozostavenia 3-5-2 a začali hrať na 4-4-2). K tomu prišlo prestriedanie hráčov, čo pomohlo. „

Z našej strany prišiel uragán a mohli sme vyhrať aj výraznejším rozdielom.“

Podľa kormidelníka hostiteľov výkon bol kvalitný a nadviazal na hru predtým vo Svite, kde sa to ale neskončilo tak úspešne. Nemal obavy, že sa zase zopakuje útlm po získaní náskoku?

„Mužstvu verím, hoci káder je mladý. Niektorí chlapci, dvaja-traja, čo prišli z dorastu, sa postupne oťukávajú, hoci ďalší musia ešte na sebe popracovať. Stavili sme na ofenzívne poňatie, a to je zaujímavé i pre fanúšika,“ dodal Ľ. Reiter.

Inak, Stropkov týmto víťazstvom susedov v tabuľke preskočil a umocnil fakt, že patrí k najlepšie strieľajúcim účastníkom súťaže.

Zlepšiť koncovku

Hostia nastúpili bez niektorých kľúčových jednotlivcov a absencia Horochoniča, Vyravca i Gonosa bola viac než citeľná.

Navyše si neustrážili začiatok druhého polčasu a nechali sa zaskočiť vedúcim gólom rivala. Prvým predpokladom, ktorý viedol k ich prehre, bolo však to, že do prestávky sa vpredu nepresadili, hoci príležitosť na to mali.

„Paňko trafil iba žrď a lopta po odraze išla pozdĺž celej brány von. Keby sme skórovali, verím, že zápas by mal iný priebeh,“ povzdychol si tréner hostí Pavel Piršč a pripomenul, že po tom, čo jeho tím prehrával, viac otvoril hru a bol vzadu zraniteľnejší.

Duel bol však pre diváka zaujímavý a bolo sa na čo pozerať. Do prestávky mal Svidník niekoľko nádejných brejkových pokusov, ktoré ale vyšli naprázdno.

Potom za to pykal, pričom druhý zásah podľa kouča bol aj výsledkom podcenenia zo strany brankára. Zaujímavé je, že Svidníčania v jesennej časti ani raz vonku neskórovali. Čím to je?

„Máme dostatok možností aj na cudzích ihriskách, ale nedokážeme sa strelecky presadiť, dokonca aj penaltu sme v Tatrách zahodili. Stále nevieme prelomiť smolu v koncovke u rivalov,“ dodal P. Piršč a pripomenul, že prehra 0:3 je krutá vzhľadom na priebeh hry.

Ukazuje sa, že jeho zverenci musia byť dôslednejší pri realizovaní možností, lebo inak podobných sklamaní zažijú vonku ešte viac.