Andreanin a Marton sa v bránke nenudili

K Martonovi musel lekár. V záverečnej minúte riadneho hracieho času, keď došlo k zraneniu P. Martona, ho vystriedal Andreanin, ktorý zápas aj začal. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|2. okt 2012 o 00:00

V 4.kole našej druhej najvyššej hokejovej súťaže 1.lige Bemaco HC 46 Bardejov prehral s HK Gladiators Trnava 2:3 až po samostatných nájazdoch.

Šarišania proti zdanlivo ľahšiemu, len jednobodovému súperovi, zlyhali nielen v prechode cez stredné pásmo, ale najmä vo finálnych činnostiach. Do konca základnej časti je ešte 40 zápasov.

BARDEJOV. Po vyhladenom ľade a nájazdoch bol spokojný tréner Západoslovákov Martin Hrnčár, ktorého tím po dlhej ceste zápas zvládol k spokojnosti: „Stretli sa dva tímy s mladými hráčmi, a tak sa veľa korčuľovalo. My sme bránili stredné pásmo, aby sme nedovolili ich kombinačnej hre, čo sa nám celý zápas darilo. Tlak domácich hlavne v presilovkách a niekoľko výborných gólových príležitostí sme ustáli, aj vďaka brankárovi a obetavosti celej obrany. Minútu a pol pred koncom sme dostali gól na 2:2, no pre nás je remíza veľmi cenná a sme radi, že vezieme dva body. ”

Kormidelník Bardejova Anton Tomko už po úvodnej tretine, v ktorej nevyužili presilovku o dvoch hráčov, a v 30. min., keď hostia išli do vedenia, a brankára Andreanina vystriedal Marton vedel, že to nebude ľahké: „Naznačovalo to, že to nebude všetko tak, ako by sme si to predstavovali. Hostia tu prišli brániť stredné pásmo, nám sa strašne ťažko presadzovalo. Aj keď sme nastreľovali, ale keďže sme často neboli prví pri puku, ten išiel okamžite z pásma. Keď nepremeníme dva nájazdy a súperovi trikrát pomôže žrď, tak výsledok sa ťažko otáča. Vrcholom našej streleckej nemohúcnosti boli samostatné nájazdy. Stríž mohol dať víťazný gól, no trafil do žŕdky. Dnes nám nebolo súdené vyhrať. Chýba nám výrazný strelec, alebo kompletný útok, ktorý by podržal mužstvo. Dnes chlapci chceli, povzbudzovali sa, ale to nešlo.”

V oboch tímoch bolo viac mladých hokejistov. „Nie je dobre, keď desať sekúnd pred koncom sa nám zraní skúsený brankár Marton, a tak mladý Andreanin mal ťažkú úlohu ísť do brány na predĺženie a nájazdy. Naši mladí hráči sa ešte len hľadajú, chce to čas, kým to príde,” vyslovil presvedčenie Tomko.

Aj jeho náprotivok Hrnčár má podobné starosti: „Náš vekový priemer je pod 22 rokov, študujú, alebo chodia do práce. Niektorí nemajú skúsenosti s mužskou či juniorskou ligou. Keďže sme mladí, sme dobrí, draví korčuliari.”
V 5. kole, dnes v utorok 2. 10., je na programe regionálny šláger Michalovce – Bardejov.

ico

Fakty

Bardejov – Trnava 2:3 sn(1:0,0:2,1:0-0:0)

Góly: 18. Bochňa (Jasovksý, Hoďa), 59. Stríž ( Valentín, Polaček) – 21. Baran, 29. Lisoň. Vylúčení: 5/9, Dudaš a Mišura(obaja Trnava) na 10 min. za nešp. správ. Rozhodovali: Sýkora – Hric, Jobbággy pred 670 divákmi.
Bardejov: Andreanin (30. Marton, 59. Andreanin) – Valentin, Krčula, Mojdis, Polaček, Tkač, Hoďa, Bochňa, Šimo – Jasovský, Stríž, Belušár, Dacsák, Mach, Sabol, Valchař, Hričina, Nagy, Česelka, Mihalič, Knap.