Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Akcie Tatrana po krídlach na Slovan platili

Útok na pozície v prvej polovici corgoňligového pelotónu síce futbalistom Tatrana Prešov pred reprezentačnou prestávkou nevyšiel, ale i tak mala remíza svoje klady.

Štefan Zošák (vpravo). Spálil tutovku proti lídrovi Corgoň ligy.Štefan Zošák (vpravo). Spálil tutovku proti lídrovi Corgoň ligy. (Zdroj: sita)

Útok na pozície v prvej polovici corgoňligového pelotónu síce futbalistom Tatrana Prešov pred reprezentačnou prestávkou nevyšiel, ale i tak mala remíza svoje klady. Niekedy má výsledok slabšiu výpovednú hodnotu o dianí, a tak to bolo i v tomto prípade. Slovanisti mohli byť radi, že neprehrali, domáci smútili, prečo vyhrali.

PREŠOV. Jeden polčas na tri body neraz nestačí. Hlavne v súperení s takým rivalom, akým je vedúci tím tabuľky.

V konečnom dôsledku azda naši doplatili na to, že mali v úvodnej 45-minútovke prílišný rešpekt, nechali tvoriť hostí.

Možno to bolo dobré na oťukanie predností a slabín belasých, ale na druhej strane aktívnejší spôsob boja do prestávky by možno výraznejšie ovplyvnil dianie i rezultát.

Je to ale poučenie a ďalšia skúsenosť, že ani zvučnejšieho rivala sa netreba natoľko obávať. V našej lige až také rozdiely nie sú a pri vyrovnanosti naozaj zaváži to, kto vloží do hry viac odhodlania a chcenia.

„Boli to odlišné polčasy. V prvom bol lepší Slovan, viac držal loptu a my sme nemali vážnejšiu šancu. Po zmene strán sme tempo udávali my a hostia boli v defenzíve, zaostávali. Keby sme tak hrali od začiatku, tak vyhráme,“ poznamenal Štefan Zošák, ktorý premrhal najväčšiu možnosť duelu.

Domnieval sa, že pred pauzou by plný zásah vniesol do kolektívu väčšiu pohodu i povzbudenie, no napokon objektívne zhodnotil zápas tak, že aj zmierlivý výsledok nedáva dôvod na nespokojnosť.

Chýbal kúštiček

V koncovke sa mohol presadiť taktiež Marián Adam, ale rovnako ako jeho spoluhráčom, i jemu chýbal iba kúštiček, aby loptu dokopol do prázdnej brány.

Pravdaže, zaujímal nás jeho pohľad na toľko premieľanú situáciu, keď rozhodca po súboji v šestnástke zapískal a rukou ukázal – tak sa aspoň viacerým zdalo – na značku pokutového kopu.

Potom ale upresnil svoj verdikt a vraj signalizoval odkop od brány. „Bol to jednoznačne faul na Jara Kolbasa a mala byť penalta. Rovnako nedovolený zákrok na Ševčuka pred pokutovým územím zostal nepotrestaný, mohla to byť aj červená karta,“ konštatoval záložník zeleno–bielych.

Vzápätí však mávol bezradne rukou a venoval sa hodnoteniu zápasu. „V druhom polčase sme hrali výbornú partiu proti najlepšiemu tímu u nás, boli sme o triedu lepší.“

Adam nezabudol zdôrazniť, že toto je jediný spôsob, ako dostať ľudí na štadión, lebo aj naposledy nebola početnosť kulisy taká, akú by klub reprezentujúci tretie najväčšie mesto na Slovensku mohol mať.

„Je to naša chyba, že sme nevyhrali, musíme si spytovať svedomie v koncovke. Za iných okolností sa to mohlo pokojne skončiť 3:0, ale kým v niektorých predošlých súbojoch sme mali šťastie pri vlastencoch súperov, tentoraz sa od nás trochu odklonilo,“ povedal M. Adam a súhlasil s názorom, že do prestávky bolo v dresoch Tatrana priveľa obáv až strachu.

„Báli sme sa, s čím vyrukuje Slovan, ktorý má silnú zálohu, na naše pomery famóznu. Cez prestávku sme si ale povedali, že pokiaľ budeme hrať takto, tak prehráme. Preto sme zmenili nasadenie a myslenie. Domnievam sa, že takáto hra sa ľuďom muselo páčiť.“

Prešovčania rozobrali hostí cez krídelné priestory, čím umocnili trend, akým sa špičkový futbal uberá. Nabudúce treba už len pri centroch a strieľaných prihrávkach byť v správnom čase na správnom mieste.