VRANOV NAD TOPĽOU. V utorok usporiadali OZ Korálky a Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v spolupráci s Mestom Vranov nad Topľou, vyhodnotenie literárno-výtvarnej súťaže Čítačka s písačkou.
Projekt prebiehal od marca 2012, počas letných prázdnin a vyvrcholil v knižnici vyhodnotením súťaže a odovzdaním cien víťazom.
Súťaže sa zúčastnilo 10 základných škôl z vranovského regiónu, súťažilo 216 žiakov. Príjemnú atmosféru hrou na gitare spríjemnili žiačky ZUŠ.
Literárnu súťaž hodnotila spisovateľka Alžbeta Verešpejová, výtvarnú súťaž hodnotila Mária Križalkovičová a autorské čítanie porota v zložení Juliana Melková, Mariana Lapčáková a Beata Ocilková.
Mladí rozprávkari sa podelili s pani spisovateľkou o svoje literárne skúsenosti a ona im poďakovala za spríjemnenie letných chvíľ, keď hodnotila ich literárne práce. Zároveň sa podelila o svoje spisovateľské radosti i starosti pri tvorbe svojich kníh.
Podujatie v knižnici bolo príjemným stretnutím pre všetkých, ktorí majú radi písané i hovorené slovo. Vďaka patrí všetkým rodičom a pedagógom, ktorí pestujú v deťoch nielen lásku k čítaniu, ale aj k písaniu.
Výsledky
LITERÁRNA SÚŤAŽ
1.kategória
próza
1. miesto 2. miesto Ľudmila Bindasová: Sťažnosť (ZŠ Bernolákova, III. B)
3. miesto Ivana Dzurková: Anetkine nezbedné topánočky (ZŠ Lúčna, 7 rokov)
Cena za námet:
Emma Durkajová: Dobrá vec (ZŠ Lúčna, III. A)
Patrícia Stanovčáková: Pesnička (ZŠ Lúčna, III. A)
2.kategória
poézia
1. miesto Rudolf Hrubovský: Škola plná školy (ZŠ Sídlisko II, IV. A)
2. miesto Rebeka Rozíková: Paráda (ZŠ Juh, V. B)
3. miesto Terézia Ihnátová: Písmenká na vandrovke ( ZŠ Juh, IV. B)
próza
1. miesto Lucia Bačinská: Krehká rozprávka Ako sen... (ZŠ Holčíkovce, 5. ročník)
2. miesto Soňa Kolcunová: Čarovné prázdniny (ZŠ Bernolákova, V. A)
3. miesto Martina Maťašová: Ako som zobudila slečnu Jar (ZŠ Sídlisko II, IV. A)
Cena za tvorivosť: kolektív IV.A triedy: Naša maličkosť (ZŠ Hlinné)
3.kategória
poézia
1. miesto Nikoleta Macková: Tri farebné mesiace (ZŠ Juh, VII. B)
próza
1. miesto Viktória Šustová: Vezmeš si ma? (ZŠ Juh, VI. A)
1. miesto Diana Minarčinová: Snívam (ZŠ Lúčna, VII. A)
2. miesto Alexandra Sidorová: Verklík (ZŠ Sídlisko II, VI.C)
3. miesto Matej Hakoš – Peter Guman: Timesquare (ZŠ Juh, VI. B)
4.kategória
poézia
1. miesto Júlia Ajbenová: Je svet vhodné miesto pre ľudí? (ZŠ Bernolákova, IX. A)
próza
1. miesto Nikoleta Michalovová: Oheň šťastia (ZŚ Juh, IX. B)
2. miesto miesto Sofia Boháčová: Mimozemšťan (ZŠ Lúčna, VIII. A)
2. miesto Dávid Kidala: Šťastie cez štetec (ZŠ Bernolákova, IX. B)
3. miesto Viktória Veliká: Marienka a motýľ (ZŠ Juh, VIII. C)
Cena za námet: Vladimír Hirth: Veverička bez chvosta (Spojená škola internátna - 8.roč.)
Marianna Janoková: O medveďovi, ktorý nemal kamarátov (Špeciálna základná škola pre žiakov s telesným postihnutím, ul. Budovateľská)
Cenu za prednes vlastného textu získali Júlia Ajbenová: Je svet vhodné miesto pre ľudí? (ZŠ Bernolákova, IX. A), Šimon Krišta: Sahara - Slnko - Afrika (ZŠ II, II. B)
VÝTVARNÁ SÚŤAŽ
Cena za vynikajúce kompozično-tvarové a farebné stvárnenie príbehu
Kristína Borošová : Na vlásku (ZŠ Bernolákova, II.A)
Cena poroty
Katarína Marková: Príbehy z džungle (ZŚ Juh, IX.B)
Cena za peknú farebnú skladbu
Lea Balent Nováková: Z rozprávky (ZŠ Lúčna, II.A)
Cena za zaujímavý farebný kontrast
Miriam Bobaľová: Čarovný svet (ZŠ Kukučínova, I.A)
Cena za pekné grafické prevedenie
Karol Komara: Pomoc, Chalúpka (ZŠ Lúčna, VIII.A)
Foto k článku: Hornozemplínska knižnica
Autor: ea
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári