Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Svidník potvrdil v Prešove pozíciu nezdolaného lídra

Po 6. kole ostal jediným nezdolaným tímom v mužskej volejbalovej extralige Legend Watches Slávia Svidník.

Po 6. kole ostal jediným nezdolaným tímom v mužskej volejbalovej extralige Legend Watches Slávia Svidník, keď v zaujímavom stretnutí vyhral v Prešove s domácim VK PU Mirad 1:3.

SVIDNÍK. V 6. kole mužskej volejbalovej extraligy sa stretli dva posledné nezdolané tímy VK PU Mirad Prešov a Legend Watches Slávia Svidník.

Vo východniarskom derby bola v hre priebežná prvá priečka, pričom postavenie obidvoch tímov v tabuľke sa podpísalo aj po výbornú atmosféru v hľadisku.

Svidníčania chceli nadviazať na výborný výkon s Myjavou a v prvom sete dovolili súperovi uhrať iba šestnásť lôpt.

V obrátenom garde začali domáci druhý set, v ktorom viedli 5:0, ale od stavu 8:8 sedeli opäť pevne v sedle zverenci trénera Jaroslava Vlka, aby ho postupne získali pomerom 22:25.

Za stavu 0:2 dvihol Prešov bojovú zástavu a tretí set získal vo svoj prospech. Najväčšiu drámu priniesol štvrtý set.

Domáci viedli 13:7 a v koncovke mali aj dva setbaly, no na tajbrejk im to nestačilo. Posledné dejstvo vyhral Svidník 27:29 a celý zápas 1:3.

„Keďže nič iné ako víťazstvo sme si nepripúšťali, podľa toho sme do zápasu aj vhupli. V prvom sete sme jasne dominovali a hoci sme v úvode druhého prehrávali 0:5, stiahli sme to a otočili. Napriek víťazstvu sme v celom stretnutí nedokázali konštantne kvalitne prihrávať, preto sa streďáci nedostávali do tempa a v útoku sme mali sťaženú úlohu. O čo viac Prešov dominoval na prihrávke, o to náročnejšie sme to mali v obrane a na každú loptu sme sa museli narobiť. V porovnaní s Myjavou sme nezopakovali rovnako suverénny výkon, preto sme museli siahnuť na dno síl. Napriek tomu, že domáci hrali veľmi dobre, zdolali sme ich a z tohto pohľadu sme so ziskom troch bodov spokojní,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Dráma do 29

Po prvých dvoch prehraných setoch sa Prešov chytil v treťom. Jeho hráči bod po bode naťahovali náskok a nakoniec ho získali rozdielom deviatich lôpt.

Podľa vývoja štvrtého setu sa mohlo zdať, že domáci majú pod nohami pevnú pôdu. Za stavu 13:7 však Svidník pomerom 1:7 vyrovnal a od tohto momentu sa obidvaja súperi strážili, pričom sa striedali iba v najtesnejšom vedení.

Po tom, ako domáci nevyužili setbal, odmietli dva mečbaly Svidníčania. Keď na svetelnej tabuli svietil stav 27:26, patrili posledné tri lopty Legend Watches, vďaka čomu získali štvrtý set 27:29 a celý zápas 1:3.

„V treťom sete sa Prešovu začalo dariť vo všetkom. Dobre podávali, kým my sme ich nedokázali odtlačiť od siete. Útočili na náš rozhádzaný dvojblok a často nás povytĺkali. Dostali sme sa do útlmu a už sme sa nedokázali vrátiť do priebehu, preto sme sa koncentrovali na štvrtý set, ktorý sme však tiež nezačali dobre. Povedali sme si, že musíme byť agresívnejší na podaní, podarilo sa nám zablokovať súperových smečiarov a naša koncentrácia sa loptu po lopte zvyšovala. Chlapci si uvedomovali, že set nie je určite stratený a v koncovke, v ktorej sme možno boli o čosi šťastnejší, dotiahli zápas do víťazného konca,“ konštatoval J. Vlk.