Jozef Kostelník: Týmto chlapcom patrí budúcnosť vranovského futbalu

Tréner Vranova J. Kostelník.
Tréner Vranova J. Kostelník. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|14. nov 2012 o 00:00

Futbalisti MFK Vranov vyhrali v jeseni doma iba jeden zápas, keď v poslednom kole zdolali Martin.

Víťazstvo 7:1 dalo jasnú odpoveď, že hráči a realizačný tím sú odhodlaní dostať sa v jari vyššie.

VRANOV. Pred sobotňajším vystúpením proti MŠK Fomat Martin sa tešili futbalisti MFK Vranov z víťazstva iba raz, v 8. kole, keď v Humennom zvíťazili 0:2.

V ďalšom priebehu ťahali sériu s troma remízami a troma prehrami a hoci mužstvo pod vedením trénera Jozefa Kostelníka herne neprepadávalo, body na jeho konte chýbali.

Keďže Vranovčania v jeseni pred svojimi fanúšikmi nevyhrali, v poslednom majstrovskom dueli v tomto roku chceli túto bilanciu zmazať.

Charakter mužstva

Proti Martinu predviedli domáci podobný ofenzívny koncert ako napr. s Popradom, len rozdiel bol v tom, že ich efektivita bola mimoriadne vysoká.

Po dvoch rýchlych góloch síce súper bleskovo znížil, no ani tento moment hráčov Vranova nerozhádzal.

Ďalej kráčali za víťazstvom pevným krokom a v závere prvého polčasu troma gólmi nielen definitívne rozhodli o osude zápasu, ale v prvom rade po utrápenej jeseni vrátili na štadión MFK radosť.

Ani prvopolčasových 5:1 nebol konečný výsledok, pretože po zmene strán skončila lopta, popri viacerých príležitostiach, v sieti Martina ešte dvakrát.

„Som rád, že konečne sme našu hru premenili v úspešný výsledok. Aj naposledy v Sp. N. Vsi sme hrali dobre, v druhom polčase sme boli lepším mužstvom, no bodovať sa nám nepodarilo. Dnes sa chlapci na ťažkom teréne dobre pohybovali, dobre kombinovali a diváci nakoniec videli pekné akcie zakončené siedmimi gólmi. V tréningu sme sa snažili pracovať na koncovke a konečne nám to vyšlo podľa našich predstáv. Po dva góly sme už dali v Kremničke, či Spišskej Novej Vsi, ale naša efektivita sa stále nepribližovala zápasu s Martinom, ktorý hral otvorenejší futbal a jeho hráči nestáli na šestnástke, ako naposledy Prešov. Vynikajúco zahral Lazúr, no charakter ukázalo celé mužstvo, pretože hoci sme inkasovali na 2:1, tento moment nás neovplyvnil a ďalej sme išli za naším cieľom,“ hodnotil tréner MFK Vranov Jozef Kostelník.

Povzbudenie do zimy

Vranov bude zimovať na 15. mieste, preto v klube budú musieť všetci vysúkať rukávy a v priebehu zimnej prestávky tvrdo pracovať na tom, aby sa mužstvo v jari posunulo v tabuľke do pokojnejších vôd.

Výsledok s Martinom však ukázal, že hráči a realizačný tím sú pripravení urobiť pre záchranu v súťaži maximum.

„Práve takýto pozitívny výsledok chlapci potrebovali! Nikdy sme neboli horším tímom, no napriek tomu nám výsledky chýbali. Keď sme viedli vyšším rozdielom, všetci ožili, či už hráči zo základnej jedenástky alebo aj tí striedajúci. Dnes sa len potvrdilo, že týmto mladým chlapcom patrí budúcnosť vranovského futbalu, a verím, že nielen vranovského,“ zdôraznil J. Kostelník.

Domov»Sportnet na východe»Jozef Kostelník: Týmto chlapcom patrí budúcnosť vranovského futbalu