Rozlet Prešovčanov zastavila Senica

Ivan Fedor. O prehre na ľade lídra rozhodli podľa neho niektoré chyby.
Ivan Fedor. O prehre na ľade lídra rozhodli podľa neho niektoré chyby. (Autor: elev)
Sportnet|22. nov 2012 o 00:00

Po vydarenom uplynulom týždni vstúpili do tohto prvoligoví hokejisti HC Prešov 07 neúspešne, keď prehrali na ľade Senice.

Po vydarenom uplynulom týždni vstúpili do tohto prvoligoví hokejisti HC Prešov 07 neúspešne, keď prehrali na ľade Senice. Skončila sa tak trojzápasová víťazná séria. Hoci Dukla je na čele pelotónu, predsa zverenci trénera Jána Faitha mali na to, aby uhrali na Záhorí podstatne lepší výsledok. Už predošlý vzájomný zápas doma naznačil, že Šarišanom hra tohto súpera sedí.

PREŠOV. V každom prípade bolo to meranie síl viacerých paradoxov. Predovšetkým, nestáva sa často, aby všetky góly jedného tímu (hoci v tomto prípade boli len dva) sa zrodili po nechcených „ťukesoch“ súpera.

„Najprv Gavač nahodil puk pred bránku domácich a jeden z obrancov ho zasiahol tak, že skončil v sieťke zaskočeného gólmana. Aj druhý náš gól bol podobný, tentoraz malo v tom prsty nahodenie puku Cabanom a ďalší teč Seničana,“ priblížil nevšedné momenty brankár Prešova Ivan Fedor.

Nezabudol zdôrazniť, že hostia mali na to, aby v Senici aj vyhrali, ale že sa tak nestalo, treba pripísať nielen šťastene na hokejkách hostiteľov, ale i tomu, že naši sa nevyhli chybám.

Navyše nevyužili efektívnejšie fakt, že v prvej i záverečnej tretine boli strelecky aktívnejší než rival.

Ten ich prestrieľal akurát v druhej dvadsaťminútovke a keďže to bolo veľmi výrazným rozdielom (15:2), aj celkove bol usilovnejší v počte pokusov (34:25).

„Verím, že nabudúce sa nám podarí Seničanov už konečne poraziť, lebo sa domnievam, že vo výkonnosti a kvalite nebol žiadny rozdiel. Bolo to veľmi vyrovnané.“

Inkasovali v oslabení i pri vlastnej presilovke

Zápas sa začal vyvíjať pre východniarov dobre, keď viedli už v 2. minúte. „Hrali sme naozaj výborne v úvodnej časti, ale v druhom dejstve súper zmenil prístup, taktiku. Spresnil kombinácie i prihrávky, bol aktívny a priebeh bol postupne vyrovnanejší.“

Po dvoch tretinách domáci viedli len o gól a všetko bolo otvorené. Lenže potom prišli rozhodujúce okamihy.

Tréner Faith síce upozorňuje hráčov, aby sa viac koncentrovali pri hre v oslabení či početnej prevahe, no predsa práve tieto činnosti hráči Prešova nezvládli.

Tretí gól padol vtedy, keď hostia hrali presilovku, no domáci ich dokázali prečísliť a tretí raz skórovať. Potom síce prišla ešte gólová odpoveď hokejistov HC 07 a zdramatizovanie duelu, ale definitívu potvrdil úspešný celok štvrtým gólom pri vlastnej presilovke.

„Domáci ma prekonali po vyložených šanciach, ale pokiaľ odstránime niektoré chyby, bude to ešte lepšie,“ nádeja sa Ivan Fedor.

Najbližšie, zajtra o 17. hod., Prešovčania hostia poslednú Prievidzu. Práve postavenie konkurenta môže byť zradné, lebo na prvý pohľad zvádza k tomu, že to bude akože ľahká práca.

Gólman ale upozorňuje: „V utorok Prievidžania vyhrali a rovnako tak boli úspešní aj predtým v Bardejove, kde prekvapili. Takže treba si dať na nich pozor, lebo súťaž je značne vyrovnaná.“