Tatran Prešov zakopol aj druhý raz v rade

Ďalšie zaváhanie. Na toto nie sú Prešovčania zvyknutí.
Sportnet|17. dec 2012 o 00:00

Po tom, čo na Považí uhrali Šarišania nerozhodný výsledok 30:30, v Nových Zámkoch sa skončil súboj Tatrana so Štartom remízou 31:31.

V stredu stratili prvý tohtosezónny extraligový bod v Považskej Bystrici, čím zároveň ukončili tridsaťsedem zápasovú sériu víťazstiev v najvyššej slovenskej súťaži hádzanárov. Osemnásobný majster republiky hodlal spraviť reparát po nečakanom zakopnutí už v najbližšom stretnutí.

PREŠOV. Lenže stal sa pravý opak. Tatran Prešov v Tipos extralige zaváhal i druhý raz v rade. Po tom, čo na Považí uhrali Šarišania nerozhodný výsledok 30:30, v Nových Zámkoch skončil súboj Tatrana so Štartom remízou 31:31.

Pritom v obidvoch ostatných stretnutiach mal obhajca majstrovského titulu víťazstvá na dosah. V Považskej Bystrici viedol Prešov štyri minúty pred koncom o tri góly. V Nových Zámkoch dokonca v druhom polčase vyhrával už o deväť gólov (26:17).

Nuž a práve v čase získaného náskoku hrali hostia v početnej prevahe. Namiesto aby Tatran skóre ešte zvýšil, v oslabení trikrát inkasoval. Domáci sa chytili a favoritovi poriadne zatápali, až napokon tesne pred záverečným hvizdom vyrovnali.

A zase skoro rovnaký fakt. Na Považí posledné dve minúty dohrávali Prešovčania bez vylúčeného Pekára, v Nových Zámkoch im zase rozhodcovia vylúčili z hry Miša Urbana. To spomíname nie ako nejaké ospravedlnenie, ale len ako holú skutočnosť.

V každom prípade, po predošlom značnom gólovom náskoku už obhajca titulu takúto situáciu nemal pripustiť a súpera už skôr si držať pekne na dištanc. Neudržal, a tak iba druhý raz po sebe v extralige remizoval.

Ani asistent nechápe, čo sa vlastne stalo

Už po prvej bodovej strate na Považí sme konštatovali, že nálada v prešovskom tábore je na bode mrazu. Mužstvo nehralo dobre v nadnárodnej SEHA League, ale že bude strácať aj v národnej lige, to je pre fanúšikov prešovskej hádzanej ťažko pochopiteľná skutočnosť. Faktom ale ostáva, že atmosféra v klube osemnásobného šampióna hustne...

„Verte, neskutočne ťažko sa mi k tomuto zápasu vyjadruje. To čo sa v Nových Zámkoch dialo, je pre mňa nepochopiteľné. Prvý polčas sme hrali ako hrali, určite ale nie dobre. Lenže v druhom sme hru spresnili, čoho výsledkom bolo zvýšenie nášho náskoku na deväť gólov. Čo sa však začalo na ihrisku v našom podaní diať potom, to si doteraz neviem vysvetliť,“ konštatoval asistent trénera Tatrana Prešov Ivan Pompoš.

„Osobne som z toho doslova frustrovaný. Čakalo sa od nás, že po nečakanej remíze to Novozámčanom u nich doma naložíme a tým si aspoň trochu udobríme našich priaznivcov. Chystali sme sa napraviť si reputáciu. Napokon to ale vypálilo opačne. Myslím, že sme sa namočili ešte väčšmi."

"V prvom rade sa zase musíme pozerať do vlastných radov. Až potom prípadne na arbitrov. Nehrali sme dobre, spravili v zápase pätnásť technických chýb, veľa niet tentoraz čo vytknúť ako brankárom. Akurát celému mužstvu úsek hry, ktorý nasledoval po vypracovaní už spomenutého deväťgólového náskoku. Tam sa nám to vlastne všetko začalo rúcať. Pre nami je ešte jeden domáci zápas, najbližšiu sobotu doma s Topoľčanmi. Verím, že do tretice to už nepokazíme.“

Hádzaná, extraliga mužov, 19. kolo

Nové Zámky - Tatran Prešov 31:31 (13:15)

Najviac gólov: Čačič 11/4, Szapu 8, D. Pogány 7 - Antl 12/4, Rábek 5. Pok. hody: 4/4 - 5/5, vylúčení: 6 - 8, ČK: 60. Sivák (N. Zámky) za hrubé nešportové správanie, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 300 divákov.

N. ZÁMKY. Domáci dvakrát viedli o tri góly (7:4 a 10:7), ale záverečná desaťminútovka I. polčasu patrila Prešovčanom, ktorí otočili stav. Tatran po zmene strán zvýšil svoj náskok až na 9 gólov. Novozámčanom sa však medzi 48. - 49. min. podarilo pri vlastnom oslabení streliť tri góly, čo ich nakoplo k obratu vývoja. Súperi sa rozišli zmierlivo 31:31.

Piatkový výsledok: Košice - Michalovce 28:31 (15:16)

Najviac gólov: Hriňák 9, Fuňak a Hricišon po 5 - Gamrát 11, P. Hruščák 10/1, Huňady 4/1 Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Gábriš a Klinka, 150 divákov.

KOŠICE. Lepšie začali domáci, ktorí si vypracovali päťgólové vedenie (11:6). Košičania v druhom polčase naposledy viedli v 40. min. 22:21, potom sa im ešte podarilo v 58. min. vyrovnať na 28:28, ale posledné slovo mali favorizovaní hostia.

Ďalšie výsledky: P. Bystrica - ŠKP Bratislava 37:25 (16:15), Topoľčany - Hlohovec 25:33 (14:13).

1. Prešov 17 15 2 0 612:446 32
2. Hlohovec 17 12 0 5 492:435 24
3. Michalovce 17 11 0 6 513:458 22
4. P. Bystrica 17 9 2 6 482:463 20
5. ŠKP Bratislava 17 9 0 8 466:463 18
6. N. Zámky 17 7 2 8 465:500 16
7. Topoľčany 17 5 3 9 439:481 13
8. Modra 16 2 1 13 358:480 5