Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Futsalisti Prešova lákajú čoraz viac divákov

Ak to takto pôjde ďalej, tak extraligoví futsalisti FK Slovanet Prešov sa budú musieť poobzerať po väčšej hale.

Poďakovanie. Futsalisti Prešova majú na tribúnach značnú podporu pri svojich vystúpeniach.(Zdroj: dumi)

Ak to takto pôjde ďalej, tak extraligoví futsalisti FK Slovanet Prešov sa budú musieť poobzerať po väčšej hale pre domáce vystúpenia. Návštevnosť na ich stretnutiach totiž utešene rastie a v počte divákov sú suverénne prví. Ako konštatoval tréner Dušan Michalčík, jeho zverenci majú aj najlepšie publikum v najvyššej súťaži.

PREŠOV. Hoci sa Prešovčanom nie vždy najlepšia darí, predsa aj pričinením frenetického povzbudzovania tribún sa dokážu vytiahnuť a predviesť momentálne maximum. Niekedy i viac.

Tak to bolo i v úvodnom tohtoročnom zápase v rámci 12. kola proti FTVŠ UK Bratislava. Do prestávky sa Prešovčania gólovo nepresadili ani raz (rovnako ani ich súper), ale po zmene strán spustili smršť.

Zástupca z hlavného mesta neodolal a tak napokon výsledok 6:2 odzrkadľoval aktivitu, ktorá bola jednoznačne na strane víťaza.

Zdá sa, že Šarišania si zobrali slová svojho kouča o dôkladnejšej defenzíve k srdcu a všetko nasvedčuje tomu, že v druhej časti základnej fázy nemienia už tak veľa gólov inkasovať.

„Stav 0:0 po prvom polčase nebýva vo futsale veľmi často. Vsadili sme na trpezlivosť, organizovanosť hry a koncentráciu pri bránení. Išlo nám hlavne o to, aby sme súperovi neumožnili skórovať a predpokladali sme, že sa postupne v koncovke presadíme,“ konštatoval kormidelník D. Michalčík.

Spočiatku to bolo také oťukávanie. Dlhšia súťažná pauza sa prejavila v menšej istote v kombinácii i pri kontrole lopty, hoci šance sa predsa len vyskytli (R. Beliš). Paradoxne, v závere polčasu sa mohli ujať vedenia hostia, ale netrafili prázdnu bránku.

Zlom po prestávke

V tomto športe ale góly zavše padajú v tesnom slede a to sa znovu potvrdilo aj tentoraz. Po úvodných minútach Prešov viedol 2:0 a upokojil sa. Súper otvoril hru, za čo pykal ďalším inkasovaným zásahom. To primälo Bratislavu k power play.

„Nehrali sme v početnom oslabení zle, ale ani nie tak dobre ako na sklonku lanského roka proti Novým Zámkom. Podržal nás však brankár Lipka, ktorý pri niektorých možnostiach konkurenta čaroval. Niekedy sme však trestuhodne pri prečíslení zahadzovali tutovky i my,“ riekol Dušan Michalčik.

Mal na mysli možnosti Adama či Sedláka. Za stavu 3:1 si nešťastne vrazil loptu do vlastnej bránky Hricov a bolo už len 3:2.

Chlieb sa začínal lámať, ale črtajúcu sa drámu borci FK Slovanet odvrátili väčším pokojom a umom. Keď zvýšili náskok na 4:2, bolo o osude zápasu rozhodnuté. Výsledok spečatil Eliáš, ktorý otvoril aj skóre duelu.

Tento piatok Prešov cestuje do Bratislavy, kde sa stretne s celkom Čekan Mekenroff 1897, ktorý naposledy hladko podľahol v Košiciach s RCS 3:9.

Predošlý vzájomný zápas na prešovskej palubovke sa skončil úspechom východniarov 5:2. V prípade víťazného výsledku si Prešovčania môžu robiť už seriózny nárok na vytúženú priečku v prvej pätici a to aj preto, že im ešte stále chýba absolvovať dohrávku u poslednej Žiliny.

FK Slovanet Prešov - FTVŠ UK Bratislava 6:2 (0:0). Góly Prešova: R. Beliš, Eliáš po 2, Biľ, Zbiňovský, 500 divákov.