Bardejovskí basketbalisti napriek slabému výkonu zvíťazili

Víťazstvo nad Sabinovom. Bardejovčania (v bielom) však výkonom nepresvedčili.
Víťazstvo nad Sabinovom. Bardejovčania (v bielom) však výkonom nepresvedčili. (Autor: Jozef Mačejovský)
Sportnet|17. jan 2013 o 00:00

V nedeľu sa štrnástym kolom začala odvetná časť 2. basketbalovej ligy mužov.

Hráči Kings Bardejov privítali predposledný Sabinov. V domácom tíme chýbalo viacero hráčov zo zostavy, Čegiň, Smelý, Udič a Zakopčan sa zápasu nezúčastnili pre zdravotné problémy. Aj keď v tabuľke štvrtý Bardejov bol pred zápasom favorit na výhru, na palubovke to dlho tak nevyzeralo.

BARDEJOV. Už od úvodných minút sa prejavila na domácej strane veľká nervozita, možno podcenenie súpera.

Hra viazla tak v obrane, ako aj v útoku. Kings sa nevedeli presadiť, často prihrávali nepresne. Nedarila sa ani streľba a tak hosťujúci Sabinov držal s domácimi krok.

Druhá desaťminútovka priniesla to isté, skóre sa striedalo ako na hojdačke. Aj keď si Bardejov vybudoval mierny náskok, zakaždým ho svojimi chybami stratil. Králi boli príliš nervózni, a tak sa prvé dejstvo skončilo výsledkom 30:31.

Cez polčas tréner Kobulnický na domácich chlapcov zvýšil hlas, ale ani to nepomohlo. Sabinovčania sa aj po prestávke v obrane ľahko dostávali k lopte a veľa útokov dotiahli do úspešného konca.

Domáci začali faulovať, no ani to súpera nevyviedlo z miery. Pred poslednou desaťminútovkou bolo skóre vyrovnané 46:46.

Vyšší Bardejovčania sa snažili nachádzať Labika, ktorý ako jediný v domácom drese dokázal pod košmi dominovať. Hostia favorita držali na uzde až do 35. minúty.

V závere si Bardejovčania vybudovali štvorbodový náskok, ktorý ešte dvakrát dokázali stratiť. V závere pomohla trojka Lindemana, Bardejovčania už loptu rozumne podržali a tešili sa z ďalšieho víťazstva.

„Do Bardejova sme prišli s tým, že chceme vyhrať, čo sa nám nepodarilo. Zápas mal priemernú úroveň, miestami to bolo slabé,“ podotkol hosťujúci hráč Tebeľák.

Najlepší strelec zápasu, domáci Michal Labik sa k zápasu vyjadril nasledovne: „Sabinovčania sú mladí a veľmi rýchli. V prvom polčase nám robil problémy vysoký Tebeľák pri doskokoch a v obrane. Nakoľko boli vianočné sviatky, menej sme trénovali, mužstvo trápia zranenia, dnes nás bolo málo.“

Kobulnický sa zápasu obával

S akým cieľom nastupoval do dnešného zápasu tréner Bardejovčanov? „Jediným cieľom dnešného zápasu bolo víťazstvo. Už pred zápasom som sa tohto zápasu obával, lebo tréningová dochádzka od decembra bola katastrofálna. Mužstvu pre rôzne akcie v hale a vianočné sviatky odpadávali tréningy. Hráči boli chorí, zranení a viacerí nastúpili po chorobách,“ uviedol M. Kobulnický.

Sabinov doteraz v lige zvíťazil iba raz, nepodcenili súpera? „Myslím si, že súpera sme vôbec nepodcenili. Vedeli sme, že sa neustále zlepšuje a množstvo zápasov prehral minimálnym rozdielom.“

Dnes však fanúšikov domáci nepotešili. „Naše mužstvo odohralo najhorší zápas tejto sezóny. Našťastie to súper nevyužil. O našom víťazstve rozhodlo vyfaulovanie sa najlepšieho strelca a hráča zápasu Tebeľáka. Dva body potešili, ale musíme sa vrátiť naspäť k tvrdej práci na tréningoch.“

V piatok o 15.00 hod. čaká Bardejov prípravný zápas proti Užhorodu. V sobotu sa králi predstavia na palubovke vedúcich Michaloviec.

Investor Kings Bardejov – MMB Sabinov 71:64 (30:31)

Zostava a body Bardejova: Labik 19, Lindeman 11, Štefančin 12, Martiček 1, Alexovič 8, Varchol 6, Jendrichovský 14, Hanobík.

Zostava a body Sabinova: Pribula 17, Ižarik 7, Tebeľák 17, Kandráč 2, Timčík 4, Gumán, Hrabčák 13, Drobňák 2, Kovalík 2.