Bardejov na ľade lídra získal jeden bod

Sportnet|31. jan 2013 o 00:00

V šlágri 41. kola prvej hokejovej ligy Dukla Senica vyhrala nad Bemaco HC 46 Bardejov 3:2 po samostatných nájazdoch.

V šlágri 41. kola prvej hokejovej ligy Dukla Senica vyhrala nad Bemaco HC 46 Bardejov 3:2 po samostatných nájazdoch pred takmer tisíc divákmi.

BARDEJOV. Šarišania opäť nastúpili v nekompletnom zložení, chrípka tentoraz pokorila Baláža, Gmittera i brankára Andreanina.

Tréneri museli improvizovať, rozpadla sa prvá päťka, k Sabolovi do útoku prišli Halás a Hričina. Štvrtá formácia nebola kompletná.

Senica ešte doma prehrala, a tak sa stretnutie začalo pomerne opatrne, viac v dobrých defenzívnych činnostiach.

Dancsák mohol získať vedenie, no jeho spoluhráči urobili chybu v rozohrávke a Dukla vyhrala tretine.

V druhej mali Šarišania navrch a potvrdili to dvoma gólmi. Sabol zo skrumáže pred brankárom vyrovnával a Stríž po brejku otočil výsledok. Domáci boli aktívnejší, prestrieľali Martona v pokusoch.

Nájazdy hostí takmer priniesli úspech v podobe tretieho gólu do domácej klietky. Tí však vyrovnali strelou od modrej. V predĺžení rozhodnutie neprišlo.

Hričinov gól nestačil

V samostatných nájazdoch prvý Sabol nedal, Hričina povzbudil na 0:1, Rajčak vyrovnával, no Halás, Dancsák i Ščurko neboli úspešní a Hreus ten rozhodujúci premenil.

Kormidelník Bardejova Anton Tomko je so ziskom bodu spokojný, no vraví, že to mohlo byť aj za tri:

„Bol to rýchly zápas z oboch strán, najmä v 1. tretine. Zlomový bod nastal v tretej časti, keď sme vyhrávali 1:2, lenže Ščurko nevyužil samostatný nájazd. V závere sme hrali oslabení a aj v predĺžení nám rozhodca vylúčil hráča. Bodík je dobrý, Senica už hrala v kompletnom zložení, my v oslabení a ešte niektorí hráči nie sú celkom fit.”