Prešov podľahol lídrovi bundesligy o gól

Dajnis Kristopans bol v provom polčase najväčším nebezpečím pre obranu Rhein-Neckar Löwen. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|9. feb 2013 o 21:55

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v prvom zápase skupinovej fázy Pohára EHF s Rhein Neckar Löwen 33:34.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v skupinovej fáze Pohára EHF s lídrom nemeckej bundesligy, hviezdnym Rhein Neckar Löwen 33:34 (17:17).

V maximálne vyrovnanom dueli boli Prešovčania blízko senzačnej remíze, o ktorú prišli po rozhodujúcom góle dve sekundy pred koncom zápasu.

Prvopolčasová kanonáda Kristopansa

Hneď v úvode stretnutia mal obrovskú šancu domáci Antl, no ako prví skórovali hostia, keď v 2. minúte skórovali z rúk Schmida a Sigurmannssona - 0:2. Potom však prišli veľké chvíle Kristopansa, ktorý v priebehu necelých troch minút tri razy skóroval a v 6. minúte upravil na 3:2.

Najtesnejšie vedenie si Prešovčania udržiavali do stavu 6:5, potom líder nemeckej bundesligy zaznamenal tri góly v rade a naklonil misky váh na svoju stranu - 6:8.

Zeleno-bieli nezložili zbrane a strelecky aktívny Kristopans zrovnal v 18. minúte svojim piatym gólom v stretnutí na 9:9.

Jeho ôsmy gól v prvom dejstve o päť minút neskôr znamenal, že domáci tím sa dostal znova do tesného náskoku (12:11), no ten sa mu nepodarilo navýšiť.

V 30. minúte síce Tomáš Urban poslal domácich do vedenia 17:16, ale posledné slovo mal pár sekúnd pred koncom úvodnej tridsaťminútovky Ekdahl du Rietz - 17:17.

Rozhodlo sa dve sekundy pred koncom

Ani v druhom dejstve nemal zápas v prešovskej aréne favorita a žiadny so súperov sa nedokázal dostať do viac ako jednogólového vedenia.

Do 41. minúty doťahovali nemecký klub domáci, za stavu 22:22 sa nepomýlil Radčenko a diváci boli vo vare. Löwen získal ponúknutú výhodu späť o šesť minút neskôr, Groetzki po úniku prekonal Verkiča (25:26).

Sedem minút pred koncom duelu bol po góle Kroka stav znova nerozhodný 29:29 a očakával sa dramatický záver. V 58. minúte upravil na 33:32 Krok, no vzápätí kontroval Schmid.

Záverečné minúty zvládli lepšie hostia, keď Schmid dve sekundy pred koncom stanovil skóre na 33:34 a jeho tím si pripísal dva body do tabuľky.

Hlasy po zápase

Roman Lamač (tréner Tatrana Prešov): "Toto by ma v živote nenapadlo, že by sme dokázali podať taký koncentrovaný výkon v obrannej i útočnej fáze. Jedno oko sa smeje a druhé plače, nezaslúžili sme si prehrať o jeden gól.

Gudmundur Gudmundsson (tréner Rhein-Neckar Löwen): "Som šťastný, že sme vyhrali a získali dva body. Nemám k tomu, čo dodať. Prešov nás ničím neprekvapil i keď tam bolo pár zaujímavých momentov z ich strany."

Dainis Kristopans (spojka Tatrana Prešov): "Po dvoch prehrách v extralige sme dnes hrali to, čo sme chceli. Škoda inkasovaného gólu v posledných sekundách. Výsledok nás všetkých veľmi mrzí."

Tomáš Mažár (pivot Tatrana Prešov): "V predchádzajúcich dueloch s nemeckými mužstvami Hamburgom a Magdeburgom sme dokázali remizovať, takže asi na bundesligistov vieme zahrať. Škoda toho záveru, je to opäť obrovská smola."

Tatran Prešov - Rhein Neckar Löwen 33:34 (17:17)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Marušák, Mažár 3, Hrstka 1/1, Krok 2, Kristopans 8, Radčenko 3, Tumidalský, Tomáš Urban 5, Číp, Guzy 4, Pejovič, Pekár, Antl 5/3, Petro 1.

Najviac gólov za Löwen: Schmid 12/2, Groetzki a Myrhol po 5, 7 m: 5/4 - 3/2, vylúčení: 2:5, 3 350 divákov. Rozhodcovia: A. Vitaku, E. Vitaku (obaja Kosovo).

Ďalší výsledok B-skupiny: HC Motor Záporožie (Ukr.) - KIF Kolding (Dán.) 21:24 (8:10)

Tabuľka:

1.Kolding 1 1 0 0 24:21 2

2. Rhein-Neckar 1 1 0 0 34:33 2

3. Prešov 1 0 0 1 33:34 0

4. Záporožie 1 0 0 1 21:24 0

Najbližší program - 2. kolo: sobota 16. 2.: 19.00 h Rhein-Neckar Löwen - HC Motor Záporožie, nedeľa 17. 2.: 15.00 h KIF Kolding - Tatran Prešov.

Foto k článku: TASR/Milan Kapusta, SITA/Viktor Zamborský