Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Prešov utrpel v Koldingu debakel

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v 2. zápase skupinovej fázy Pohára EHF na pôde dánskeho KIF Kolding vysoko 17:37.

(Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

KOLDING/PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom druhom vystúpení v základnej B-skupine Pohára EHF na palubovke dánskeho tímu KIF Kolding vysoko 17:37.

Domáci favorit si v zaplnenej Tre-For Aréne vybudoval rozhodujúci náskok už v druhej časti prvého polčasu a po zmene strán rozdiel skóre v prospech Koldingu ešte výrazne narástol.

Prešovčania majú po dvoch dueloch na konte dve prehry a v tabuľke im patrí posledná 4. priečka. Najbližšie sa zverenci trénera Romana Lamača predstavia v Pohári EHF v sobotu 23. februára v Záporoží proti domácemu HC Motor.

Rozhodol už prvý polčas

Kolding bez zranených opôr Boldsena a Hundstrupa a s novou posilou skúseným Jeppesenom potvrdil pozíciu jasného favorita už v prvom polčase, hoci Tatran do 10. minúty držal so súperom krok a väčšinu času bol dokonca o gól vpredu.

Domácim ale vyšla päťminútovka v polovici prvého dejstva, keď zo 4:5 otočili na 8:5.

Kolding zlepšil obranu, chytil sa gólman Hvidt a náskok narastal. Prešovčanom vôbec nevyšiel záver prvého polčasu, viac ako desať minút nedali gól a po šnúre šiestich inkasovaných gólov mali už manko 7:16, o čo sa postaral najmä strelecky disponovaný Irming.

Dánsky gólostroj sa nezastavil ani po prestávke, v 35. minúte už Tatran prehrával 9:22 a kouč Lamač chcel kanonádu zastaviť oddychovým časom.

Ani to sa nepodarilo, záver sa zmenil na exhibíciu domáceho tímu a Rasmus Jensen roztlieskal halu aj gólom z polovice ihriska.

Štvrťhodinu pred koncom svietil na tabuli hrozivý stav 29:11 a rozdiel v skóre bol napokon až dvadsaťgólový.

Branko Benko, generálny manažér Tatrana: "Spokojní určite nemôžeme byť a musíme vyhodnotiť, prečo to takto dopadlo. Do 15. minúty to ešte išlo, dokonca sme aj viedli, ale potom prišli tri-štyri zbytočné straty lôpt a domáce mužstvo nás trestalo rýchlymi brejkami. Chlapci sa potom snažili rýchlo manko zmazať, kopili chybu za chybou a náskok domácich narastal, čo sa prejavilo aj na konečnom skóre."

Fakty

KIF Kolding - Tatran Prešov 37:17 (17:8)

Najviac gólov Koldingu: R. Jensen 8, Irming 7, Spellerberg 5 -

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa - Kristopans 4, Radčenko 3, T. Urban 3, Tumidalský 2, Hrstka 1, M. Urban 1, Guzy 1, Pejovič 1, Antl 1, Marušák, Petro, Číp, Pekár.

Rozhodovali: Pandžič, Šatordžija (obaja BaH), 7 m hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 3:4, 2775 divákov.

Ďalší výsledok B-skupiny: Rhein-Neckar Loewen - HC Motor Záporožie 35:22 (18:11).