Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Svidnícki volejbalisti potrebujú zdolať Myjavu

Vyvrcholenie nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov sľubuje dramatické finále.

Ak chcú Svidníčania živiť nádej na postupovú prvú priečku, musia v sobotu Myjavu zdolať.

SVIDNÍK. Legend Watches Slávia Svidník vstúpil do nového roka dvoma výhrami v Humennom a Myjave, no v ďalších troch vystúpeniach už ťahali zverenci trénera Jaroslava Vlka za kratší koniec.

Ich posledným súperom bol ŠK Chemes Humenné a po semifinále Slovenského pohára mal úradujúci majster navrch aj pod Duklou.

Po prvom prehranom sete sa síce zdalo, že domáci stroj sa v druhom dejstve za stavu 9:3, resp. 17:13 rozbehne, ale Humenčania zužitkovali svoje skúsenosti a nepriaznivý priebeh otočili. V treťom sete už mali hostia dianie na palubovke pod kontrolou a celý zápas vyhrali hladko 3:0.

„V tomto zápase platilo, že na čo hráči Humenného siahli, to zložili, kým nám chýbalo trošku viac športového šťastia. Ak by sme dokázali dohrať niektoré lopty, priebeh zápasu by vyzeral inak. Z troch prehier v rade určite nie sme šťastní, pretože naše predsavzatia boli iné. Po neúspešnom vystúpení v pohári sme chceli tri domáce stretnutia v rade vyhrať, no v prvých dvoch dueloch nám to nevyšlo. Teraz nás čaká Myjava, proti ktorej by sme sa chceli vrátiť na víťaznú vlnu,“ konštatoval blokár Legend Watches Slávia Svidník, Ľuboš Macko.

Myjava sedí

Situácia v nadstavbe sa po poslednom kole dramaticky zamotala, na čom má svoj podiel nielen prehra Svidníka s Humenným, ale predovšetkým domáce víťazstvo Myjavy nad Volley Teamom.

V sobotu sa prvé dva tímy po základnej časti stretnú štvrtýkrát. Pripomenieme, že v prvej polovici sezóny vyhrala Slávia doma hladko 3:0, na pôde Spartaka prehrala 2:3 a v nadstavbe zdolala svojho najbližšieho súpera 3:0.

V zápase s Volley Teamom Myjava veľmi dobre podávala a výborne bránila. K víťazstvu ju posunulo predovšetkým vysoké percento blokov, preto bude dôležité nielen to, ako sa vysporiadame s ich servisom, ale aj sami sa musíme sústrediť na podanie, aby sa nám ľahšie bránilo a potom tiež útočilo,“ naznačil cestu Ľ. Macko.

Líder blokárov

23-ročný blokár Svidníka potvrdzuje konštantnú formu počas celej sezóny a aj s Humenným získal pre svoj tím najviac (jedenásť) bodov. Volejbalový srdciar tróni v súčasnosti v individuálnych štatistikách všetkým blokárom v súťaži, keď na svojom konte ich má 51 s priemerom 0,86 na set.

„Nedávno som si síce pozrel štatistiky, ale dramatickým spôsobom ma nezmotali. Do každého zápasu nastupujem s cieľom odviesť poctivú prácu pre tím. V každej výmene idem naplno a podstatné je pre mňa iba to, aby z mojich individuálnych výkonov malo prospech mužstvo,“ uviedol Ľ. Macko.