Tréner Vlk: Hráči môžu mať zo zápasu dobrý pocit

Sportnet|5. mar 2013 o 00:00

Svidníčania vstúpia do play–off z tretieho miesta. Rozhodla o tom ich sobotňajšia prehra 1:3 na pôde Volley Teamu.

SVIDNÍK. Pred zápasom Legend Watches Slávia Svidník na pôde Volley Teamu UNICEF Bratislava boli v hre prvé tri miesta v nadstavbovej časti.

Faktorom, ktorý rozhodol o osude celého duelu, bol výkon dvojice Paták – Sunder na podaní. Predovšetkým v prvom a treťom sete v tejto činnosti excelovali, čím položili základ pohody v domácich radoch.

Zverenci trénera Jaroslava Vlka dokázali na dianie na palubovke reagovať predovšetkým v druhom sete s tým, že dobre mali rozbehnuté aj štvrté dejstvo, no v koncovke mal predsa len navrch súper. Volley Team nakoniec zvíťazil 3:1 (16, 23, 15, 24) a tento výsledok potvrdil, že Svidník sa v štvrťfinále stretne s Nitrou.

„Proti súperovi ako je Volley Team sa hrá ťažko, ak jeho hráči dokážu podávať, ako to v sobotu išlo Patákovi so Sunderom. Po prehranom prvom sete sme sa však v druhom podobných sérií súpera pri servise vyvarovali, lepšie sme útočili a odblokovali sme kľúčových hráčov domácich, vďaka čomu sme vyrovnali na 1:1. Tretí set mal podobný priebeh ako prvý, Paták a Sunder sa opäť excelentne trafili do podania a aj keď sme si odprihrávali, útočili sme proti kvalitnej obrane. Do štvrtého setu sme nastupovali s odhodlaním, že priebeh zápasu otočíme a aj sme viedli 15:12. Potom domáci stiahli na 16:15 a hoci sme v závere pri podaní Száraza vyrovnali na 24:24, koncovka patrila Volley Teamu, pričom v týchto fázach hráči dvíhali dlhými výmenami divákov zo sedadiel,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Cesta v play–off

Podľa papierových prognóz by sa obidvaja súperi mali stretnúť aj v semifinále. Hoci Svidníčania účastníkovi Final Four Mevzy trikrát v tejto sezóne podľahli, posledný zápas im ukázal cestu, ktorá ich môže doviesť k úspechu.

„Na slovenské pomery sa nehral zlý volejbal, k čomu sme prispeli aj my naším výkonom. Volley Team má kvalitné mužstvo, ktoré má oproti nám výškovú prevahu a pokiaľ sme si nedokázali dobre prihrať, presadzovalo sa nám ťažko. Naopak, našimi zbraňami bola obetavá hra, pretože hráči veľmi túžili po víťazstve. Chlapci môžu mať zo zápasu dobrý pocit, lebo vedia, že v prípade postupu do semifinále poznajú cestu, akou sa dá Volley Team porážať,“ zdôraznil J. Vlk.

Domov»Sportnet na východe»Tréner Vlk: Hráči môžu mať zo zápasu dobrý pocit