Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Tornádu sa vzďaľuje play–off

Prešovský hokejbal sa prezentoval v košických súťažiach so striedavými úspechmi.

PREŠOV. Štrnáste kolo „sadlo“ hráčom HBC 3b Luky sport a Hbc Fany Sport, obidva tímy dokázali zvíťaziť. Naopak, hanbu si vysokou prehrou urobili chlapci z HBC Tornádo.

HBC 3b Luky sport sa v 14. kole stretol s outsiderom prvej ligy HBC GoFast Team Košice. Výsledok 31:11 hovorí za všetko. Začiatok bol pritom trocha prekvapujúci, Šarišania prehrávali 1:2. Cieľ neinkasovať žiaden gól tak už splniť nemohli. No aj v ďalšom priebehu bola ich obrana poriadne neistá. Skóre si síce výrazne vylepšili, Šimon (13 gólov) s Bajzátom (13 asistencií) aj osobné štatistiky, no jedenásť inkasovaných loptičiek v sieti favorita bolo veľa.

HBC 3b Luky sport Prešov - HBC GoFast Team Košice 31:11 (9:5, 8:4, 14:2), zostava a góly HBC 3b: Sabol - Sála 1, Bajzát 4, Šimon 13, Hric 4, Pankuch 5, J. Uličný 4.

Tornádo chce do štvrťfinále play–off prvej ligy, no jeho posledné výsledky a výkony tomu nezodpovedajú. Aktuálne je na deviatom mieste tabuľky. V 14. kole podľahlo HBC Invaders Košice 1:12. Rozhodnuté bolo už za stavu 0:3, po ktorom Prešovčania rezignovali. Dopúšťali sa faulov, v oslabeniach inkasovali, svoje presilovky využiť nedokázali. Niečo zachránil brankár Suchovič, no sám na všetko nestačil.

HBC Tornádo Prešov – HBC Invaders Košice 1:12 (0:5, 0:4, 1:3), zostava a gól: Suchovič - Cvanciger, Pasierb, Figel, Prudič, Hunyadi, Toporcer, Gulík 1, Onderko, Gmuca, Žulkovský.

V druhej lige bolo na programe tiež 14. pokračovanie súťaže. Hbc Fany Sport Prešov a Hbc Košice Youth (5:3) sú súperi, ktorí si nikdy nič nedarujú. Aj naposledy nazbierali Šarišania v ich vzájomnom súboji až 60 trestných minút. Preto, keď chceli tentoraz uspieť, prvoradá musela byť disciplína, čo sa im darilo čiastočne. Vyhrávali 2:0, Košičania vyrovnali na 2:2. Potom sa situácie zopakovala – 3:2 a 3:3. Prešovčania ale lepšie zvládli záver. Znova išli do vedenia a 40 sekúnd pred koncom poistil ich víťazstvo svojím druhým gólom Jakub Uličný.

Hbc Fany Sport Prešov - Hbc Košice Youth 5:3 (2:0, 1:2, 2:1), zostava a góly Fany Sport: Sabol - Figeľ, Hardoň, Hrušovský 1, E. Fabuľa - J. Uličný 2, M. Fabuľa, Sivák 1, Baláž, Kočík 1, Viazanko.