Hádzanári Tatrana porazili druhýkrát v pohári Záporožie

Prešovský pivot Andrej Petro v súboji s obranou Motoru.
Prešovský pivot Andrej Petro v súboji s obranou Motoru. (Autor: TASR/František Iván)
TASR|9. mar 2013 o 22:00

Vo svojom štvrtom vystúpení v skupinovej fáze Pohára EHF porazil Tatran Prešov ukrajinský Motor Záporožie 36:28.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili vo svojom štvrtom vystúpení v skupinovej fáze Pohára EHF nad ukrajinským tímom HC Motor Záporožie a v domácom prostredí sa tešili z výhry po výsledku 36:28.

V tabuľke B-skupiny patrí Prešovu tretia priečka. Zverenci Romana Lamača sa predstavia o týždeň v sobotu 16. marca na palubovke nemeckého klubu Rhein-Neckar Loewen.

O úvodný gól stretnutia sa postaral domáci Petro, no hostia okamžite odpovedali a v 5. minúte už vyhrávali 6:3. O štyri minúty neskôr sa presadil Žuk a ukrajinský tím vyhrával 9:5.

Prešovčania postupne doťahovali súpera a v 19. minúte vyrovnal na radosť prešovských fanúšikov Petro (14:14). "Zeleno-bieli" po presnom zásahu Tomáša Urbana z 23. minúty vyhrávali 16:14 a dvojgólové vedenie si po zlepšenom výkone udržali aj na konci prvého polčasu - 19:17.

Domáci hráči v prvom dejstve dobre bránili, dobre zachytal i brankár Verkič a vychádzali im aj rýchle kontry.

Prešovčania od začiatku druhého polčasu postupne zvyšovali svoj náskok, ktorý v 46. minúte narástol na rozdiel šiestich gólov - 28:22. V 53. minúte zvýšil Antl už na 31:24 a slovenský šampión mohol záver stretnutia s prehľadom dohrať.

Prešovčania napokon doviedli zápas bez väčších problémov do víťazného konca a po výsledku 36:28 si pripísali dva body do tabuľky.

Hlasy po zápase

Roman Lamač, tréner Tatrana Prešov: "Tak ako som očakával, že súper s výmenou trénera príde agresívne ladený, čo sa naplnilo. Prvých pätnásť až dvadsať minút hral súper rýchlu, dynamickú hádzanú a zanechal dobrý dojem. Potom sme neustrážili ich strelcov, najmä Burku. Osobný, respektíve poloosobným bránením Burku sme vzali spojkám vietor z plachiet a po chybách súpera sme sa dostali na koňa a v pohode sme dohrali duel až do konca."

Nikolaj Stepanec, tréner Záporožia: "V prvom polčase sme do 24. minúty vyhrávali, potom v dôsledku našich strát súper otočil stav už v prvom dejstve. V druhom polčase sa nám nepodarilo vyvarovať technických chýb a nepodarilo sa nám dostať do zápasu a Tatran zvyšoval náskok."

Fakty

Tatran Prešov - Motor Záporožie 36:28 (19:17)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 4, Marušák, Hrstka 1/1, Michal Urban, Krok, Krištopans 7, Radčenko 2, Tumidalský, Tomáš Urban 6, Číp, Guzy, Pejovič 2, Antl 9/1, Petro 4.

Najviac gólov Záporožia: Burka 9, Semykov 6, 7 m: 2/1 - 1/1, vylúčení: 3:2. Rozhodcovia: Jurinovič, Mrvica (obaja Chorvátsko), 2 120 divákov.

Rhein-Neckar Loewen - KIF Kolding 28:25 (16:10)

Tabuľka B-skupiny:

1. Kolding 4 3 0 1 111:86 6

2. Rhein-Neckar 4 3 0 1 117:105 6

3. Prešov 4 2 0 2 118:126 4

4. Záporožie 4 0 0 4 98:127 0

Foto k článku: TASR/František Iván, SITA/Viktor Zamborský

Domov»Sportnet na východe»Hádzanári Tatrana porazili druhýkrát v pohári Záporožie