Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Svidník ponúkol s Nitrou divoký priebeh

Svidník vstúpil do štvrťfinále víťazstvom 3:1 nad Nitrou. Hostia však potvrdili, že kožu lacno nepredajú.

Svidník vstúpil do štvrťfinále víťazstvom 3:1 nad Nitrou. Hostia však potvrdili, že kožu lacno nepredajú a svojím odvážnym výkonom prispeli k dramatickému priebehu.

SVIDNÍK. Prvý štvrťfinálový duel medzi Legend Watches Slávia Svidník a VK Ekonóm SPU Nitra ponúkol zaujímavý priebeh, ktorý potvrdil slová domáceho trénera Jaroslava Vlka.

Ten pred stretnutím prognózoval, že hostia budú hrať bez rešpektu, čo sa aj do bodky naplnilo.

Mladí Nitrania neprišli pod Duklu predať kožu lacno a už prvý set, kedy Svidník zlomil odpor súpera až v koncovke, naznačil, že stretnutie bude vyrovnané.

Úvod druhého setu vyšiel hosťom ako z partesu. Postupne viedli 3:14 a hoci Slávia stiahla na 17:21, viac v tomto dejstve neuhrala.

Svidníčania potvrdili úlohu papierového favorita až v treťom sete, keď si postupne vypracovali 6-bodový náskok a celkovo ho vyhrali 25:18.

Najväčší zvrat ponúkol štvrtý set. Stav bol už 13:17 pre Nitru, ale domáci pri podaní Rajdugu otočili na 21:17. Na tento vývoj už súper zareagovať nedokázal a set stratil pomerom 20:25.

„Nitra hrala uvoľnene, bez rešpektu a dlho jej to vychádzalo. Výkon hostí bol podložený vynikajúcim podaním, kým my sme hrali v kŕči a na palubovke sme nepredvádzali to, čo sme si povedali. Nechávali sme hráčov s kvalitným plachtiacim servisom 3 – 4-krát po sebe podávať a potom sa nám už náskok doťahoval ťažko. Napriek tomu sme to ustáli a zároveň sme zistili, čo môžeme od Nitry očakávať. Vieme, s čím na nás môžu vyrukovať, preto sa na to musíme pred najbližším duelom pripraviť,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Divoký priebeh

Nitra poriadne hrýzla najmä v druhom sete, kedy viedla už 14:3 a nakoniec ho získala vo svoj prospech po výsledku 25:17. Hostia nemali zle rozbehnutý ani štvrtý set, no v tomto prípade už náskok 17:13 neustrážili.

Tréner J. Vlk v tejto súvislosti privítal takúto náročnú previerku, pričom verí, že jeho zverenci tieto skúsenosti v ďalšom priebehu série zúročia vo svoj prospech.

„V týždni nám v tréningu fungovalo naozaj všetko, no v sobotu sme už v prvom sete nepôsobili dostatočne suverénnym dojmom. V druhom sete začala séria Nitry kvalitným podaním, odtiahli nás od siete, preto sme útočili proti kvalitnej obrane do plných. Hoci sme ešte časť z náskoku do koncovky stiahli, v tomto prípade to bolo neskoro. V treťom sete sme sa síce podobného priebehu vyvarovali, ale v štvrtom sme opäť od jeho začiatku ťahali za kratší koniec. Zmena prišla až pri podaní Rajdugu, kedy sme vývoj otočili a záver sme si postrážili. Myslím si, že to bol ťažký zápas, ale práve takéto merania síl nám môžu odhaliť naše slabiny. Hráči sa presvedčili, že to nebude jednoduchá séria, a o to dôkladnejšie a dôslednejšie budú pristupovať k ďalším zápasom,“ uviedol J. Vlk.