Tréner Jantek: Mužstvo išlo trpezlivo za svojím cieľom

(Autor: ilustračné - Tibor Somogyi)
Sportnet|13. mar 2013 o 00:00

Vranov začal svoju jarnú misiu víťazstvom 2:1 nad Námestovom. Zisk troch domácich bodov zariadili Streňo a Lazúr.

VRANOV. Vstup do jarnej časti sa v prípade MFK Vranov niesol v rovine viacerých očakávaní.

Latka bola z viacerých uhlov pohľadu nastavená vysoko a pre domáci tábor je podstatné, že hráči ju nepodliezli.

Diváci sa na tribúne určite nenudili, pričom sa žiada napísať, že základ zaujímavého stretnutia položili obidvaja súperi.

Hoci sponzorom MŠK Námestovo je firma, ktorá sa realizuje v stavebnom priemysle, hostia v žiadnom prípade nepripomínali „robotníkov z betonárky“.

Ich snaha o ofenzívny futbal dodala zápasu ďalšie ostrohy, preto ostával konečný výsledok do posledných sekúnd otvorený.

„Podobný priebeh som predpokladal. Nečakal som, že hostia prídu s defenzívnou taktikou, lebo ich postavenie v tabuľke a typológia hráčov prezrádzali, že sa budú pokúšať o aktívnu ofenzívnu hru. Preto som upozorňoval, aby sme nečakali na to, čo súper podnikne, ale aby sme išli vlastnou cestou. V tomto stretnutí bola veľmi dôležitá trpezlivosť, lebo terén sa s pribúdajúcimi minútami zhoršoval a ťažšie sa kombinovalo. Osud zápasu teda závisel od bojovnosti a individuálnych súbojov. Bolo jasné, že kto ich vyhrá viac, bude mať navrch,“ konštatoval tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

Paráda Lazúra

Námestovo potvrdzovalo od prvých minút, že sa do ulity stiahnuť nemieni, čo bolo vodou na mlyn najmä pre rýchliky Lazúra s Hatokom.

Práve po ich spolupráci otvoril Streňo v 18. min. skóre. Do konca prvého polčasu sa už výsledok nemenil, hoci Jaworek a Šamo sa ocitli v gólovkách.

Hosťom vyšiel nástup do druhého polčasu, keď ich aktivitu premenil Kubala v 55. min. na vyrovnávajúci presný zásah. Vranovčania sa otriasli okamžite – Streňo nastrelil o minútu žrď a Lazúr ponúkol v 59. min. individuálnu delikatesu, ktorou dostal svoj tím opäť do vedenia.

Do konca duelu si ešte strelci vymenili po jednej tutovke, ale keďže brankári zažiarili, Vranov si po výhre 2:1 pripísal na konto prvé tri body s prívlastkom jarné.

„Náš prvý gól bol povzbudzujúcim elementom. Škoda, že v závere nepremenil svoju šancu po peknej kombinácii Šamo, ale na druhej strane treba priznať, že pár minút predtým mohol skórovať Jaworek a brankár Makó nás podržal. Pred začiatkom druhého polčasu bolo jasné, že Námestovo otvorí hru, lebo určite k nám neprišlo prehrať. Inkasovaný gól sa mi hodnotí ťažko, pretože tam bola skrumáž a odrazené lopty. Na góly zo štandardiek som však kritický, lebo tieto situácie sú o koncentrácii a zrejme v tom momente sme neboli dostatočne sústredení. Napriek tomu sa mužstvo nepoddalo a trpezlivo išlo za naším cieľom. Nakoniec rozhodol skvelým spôsobom R. Lazúr, ktorý ukázal, že momentálne sú so Šamom pre nás nenahraditeľní. V závere to už bol vabank, no aj so šťastím a možno tiež s prispením terénu sme tento zápas dotiahli víťazného konca,“ hodnotil M. Jantek.

„Do mŕtva“

Vranov neteší iba zisk dôležitých troch bodov, ale aj spôsob, akým ho mužstvo dosiahlo.

Počas zimnej prestávky klubová loď neplávala v najpokojnejších vodách, no hráči dali svojím nasadením, prístupom a výkonom jasnú odpoveď, že odhodlanie im pri napĺňaní záchranárskej misie rozhodne nechýba.

„Toto víťazstvo je signálom a impulzom, pretože sme zvládli náročný zápas s tímom, ktorý patri do prvej polovice. Keďže terén bol veľmi ťažký, chlapci si siahli na dno fyzických síl. Myslím si, že táto výhra bude mať ešte väčšiu hodnotu, ako si to momentálne uvedomujeme. Hráči sa totiž presvedčili, že ak idú 'do mŕtva', prikloní sa k nim aj šťastie a budú vyhrávať i takéto zápasy,“ zdôraznil M. Jantek.

Domov»Sportnet na východe»Tréner Jantek: Mužstvo išlo trpezlivo za svojím cieľom