Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 22:18

Prešovčania vyhrali v Pohári EHF nad Koldingom, postup sa nekoná

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili vo svojom poslednom šiestom vystúpení v skupinovej fáze Pohára EHF.

Tatran v pohári skončil.Tatran v pohári skončil. (Zdroj: SITA/Viktor Zamborský)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili na domácej palubovke nad dánskym klubom KIF Kolding 29:22 a v B-skupine obsadili tretiu nepostupovú pozíciu.

V nej získali šesť bodov podobne ako ich sobotňajší dánsky súper, no prvý zápas na jeho palubovke nezvládli, keď podľahli vysoko 17:37.

Postup z prvého miesta do štvrťfinále si z B-skupiny vybojovali hádzanári bundesligového Rhein-Neckar Lőwen, ktorí vo svojom záverečnom vystúpení vyhrali na palubovke ukrajinského tímu HC Motor Záporožie 29:25.

B-skupina Pohára EHF:

Tatran Prešov - KIF Kolding (Dán.) 29:22 (18:13)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 3, Marušák, Hrstka 4/3, Michal Urban, Krok, Krištopans 6, Radčenko 1, Tumidalský, Tomáš Urban 5/1, Číp, Guzy 1, Pejovič, Antl 6/3, Petro 3.

Najviac gólov Kolding: Karlsson 6, Andersson 5/1, 7 m: 8/7 - 1/1, vylúčení: 2:4.

Rozhodcovia: Brkič, Jusufhodzič (obaja Rakúsko), 2274 divákov.

Priebeh zápasu

Skóre duelu otvoril hosťujúci Jensen, ale domáci odpovedali dvoma gólmi Petra a Krištopansa - 2:1. Vedenie Tatrana zvýšil v 7. minúte Antl, ktorý úspešne premenil sedemmetrový hod (5:3).

Na 10:7 upravil v 15. minúte Tomáš Urban, od stavu 10:8 prišla štvorgólová šnúra Tatrana, na konci ktorej bol Antl, ktorý vypichol loptu súperovi a po sóle cez celé ihrisko nekompromisne skóroval - 14:8.

Tatran dobre bránil, pokúšal sa o rýchle brejky a aktívnou hrou nútil súpera robiť chyby. Po góle Krištopansa v 26. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 17:10, hosťom sa podarilo korigovať na polčasových 18:13.

V 39. minúte znížil na rozdiel troch gólov Andersson (19:16), no o dve minúty neskôr skóroval po nacvičenom signále Antl a upravil na 21:16. O minútu neskôr pridal ďalší gól Tatrana Radčenko (22:16) a diváci cítili, že ich hráči majú víťazstvo na dosah. Predovšetkým

v 52. minúte, keď Hrstka premenil sedemmetrový hod a Prešovčania vyhrávali v tej chvíli o sedem gólov 28:21.

Záver duelu si už "zeleno-bieli" postrážili, keď sa obidve družstvá strelecky trápili a po víťazstve 29:22 získali cenný skalp dánskeho súpera.

Povedali po zápase

Roman Lamač (tréner Tatrana Prešov): "V Koldingu sme zahanbujúco podľahli o dvadsať gólov, preto sme radi, že sme im prehru odplatili. Mali sme náročnú skupiny, ktorej favoritmi boli Rhein-Neckar Lőwen a náš dnešný súper. Mrzieť nás môže domáci duel s bundesligistom. Keby sme ho zvládli, tak by sme postúpili. Účinkovanie v skupinovej fáze Pohára EHF bolo dobrou hádzanárskou školou. Verím, že v budúcej sezóne budeme účinkovať v Lige majstrov."

Peter Bredsdorff-Larsen (tréner KIF Kolding): "Gratulujem Prešovu k víťazstvu. Očakávali sme náročný duel, a to sa aj potvrdilo. Tatran náš prevýšili a zaslúžene vyhral."

Radoslav Antl (krídelník Tatrana, autor 6 gólov): "Triumf nás teší. Bol to náročný zápas, ale podali sme fantastický výkon. Sme šťastní, že sme potešili našich fanúšikov, ktorým ďakujem za vynikajúcu atmosféru."

Andrej Petro (pivot Tatrana, autor 3 gólov): "Som rád, že sme stretnutie s Koldingom zvládli. Všetkých nás mrzí, že sme nepostúpili zo skupiny do štvrťfinále, ale aj tak sme dosiahli krásne víťazstvo nad kvalitným súperom."