Družstvo žien BKM Bardejov vybojovalo postup do semifinále.
Družstvo žien BKM Bardejov vybojovalo postup do semifinále. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|27. mar 2013 o 00:00

V 2. basketbalovej lige žien v skupine Východ po základnej časti odohrali dve kolá štvrťfinále.

V 2. basketbalovej lige žien v skupine Východ po základnej časti odohrali dve kolá štvrťfinále, rozhodli o tom, ktoré dve dvojice si zahrajú o finálovú účasť. BKM Bardejov napriek vysokej prehre o 30 bodov v Michalovciach dokázali stratu otočiť vo svoj postup.

BARDEJOV. V prvom stretnutí play–off Bardejovčanky nastúpili na palubovke I. BK Michalovce len so šiestimi hráčkami a bez trénera.

Doma už nastúpila takmer kompletná základná päťka, ktorá bola odhodlaná stratu nielen vyrovnať. No po prvej štvrtine sa hostky vzchopili a bolo z toho len dvanásťbodové vedenie.

Rozhodla záverečná časť, ktorú BKM vyhral o 20 bodov. Dramatický bol záver, v ktorom bodovali Butkovská, Kobulnická a A. Kuhajdíková. 51 sek. pred koncom bolo 72:44 a 18 sek. zrovnaná strata na 74:44. Víťazný kôš zaznamenala A. Kuhajdíková.

Asistent trénera Pavol Pekár ocenil prístup všetkých dievčat, ktoré zabojovali až do úspešného konca.

„Dievčatá od začiatku k zápasu pristúpili s presvedčením, že môžu prekonať stratu. Aj keď sa v niektorých častiach herne potrápili, no v poslednej tretine bojovnosťou a zvýšenou agresivitou otočili výsledok. Len škoda, že veľa možností ostalo nepremenených priamo spod koša. Musím povedať, že prispel k tomu aj chlad v hale, ruky boli zmrznuté.“

Bardejov – Michalovce 76:44 ( 19:6, 7:9, 18:17, 32:12)

Body BKM: A. Kuhajdíková 22, Kobulnická 21, Butkovská 20, Francanová 5, J. Kuhajdíková 4, Ratvajská 2, Szegedyová 2, Šoltýsová, Kaciánová, Pekárová, Fellegyová. Za hostky: Regendová 10, Maľuková, Vargová a Oláhová po 9, Priščáková 7. Rozhodovali Marton a Lackner. V semifinále súperom Bardejova bude Union Košice.