Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Prešovčania boli úspešní pred zrakom legendy

Členovia klubu AWK Prešov súťažili na jednej z najprestížnejších medzinárodných súťaží v armwrestlingu.

Zapózovali si. Zľava: Miroslav Bednarčík, Gabriel Harčarik, John Brzenk, Veronika Očipová, Dominik Glod, Michal Girášek.Zapózovali si. Zľava: Miroslav Bednarčík, Gabriel Harčarik, John Brzenk, Veronika Očipová, Dominik Glod, Michal Girášek. (Zdroj: archív har)

PREŠOV. Členovia klubu AWK Prešov súťažili na jednej z najprestížnejších medzinárodných súťaží v armwrestlingu, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov zo 16 krajín.

Už po 20-krát sa konala Senecká ruka, kde organizátori pozvali aj legendu svetového pretláčania Johna Brzenka. Tento charizmatický 48–ročný Američan prvýkrát pricestoval na Slovensko.

Brzenk je v armwretlingu taký pojem ako Michael Jordan v basketbale, Federer v tenise či Schumacher v F1. Brzenk, samozrejme, suverénne vyhral kategóriu do 95 kg.

Suverén Glod

Nestratili sa ani Prešovčania. Dominik Glod vyhral možno ešte suverénnejšie svoju kategóriu do 70 kg a porazil aj viacerých seniorských kolegov z reprezentácie, pričom je ešte stále junior. Michal Girášek (do 75 kg) v súťaži ľavou rukou podľahol vo finále skúsenejšiemu a staršiemu Kozolkovi, ale v pravačke sa postaral o najkrajší zápas s francúzskym reprezentantom. Bo to 3-minútový ťažký zápas, v ktorom náš zástupca prehral na dva nešťastné fauly, ale pri ich zápase celá hala burácala. Hneď nato ho čakal semifinálový zápas, na ktorý mu už neostali sily a tak skončil v pravačke na treťom mieste. Miroslav Bednarčík potvrdil rast výkonnosti a vo veľmi ťažkej kategórii do 85 kg ľavou rukou skončil na 8. mieste, keď o lepšie umiestnenie ho pripravil neskorší finalista Peter Kováč. Na súťaži bola, ale nesúťažila, aj Veronika Očipová. Tá si po zranení a rekonvalescencii prišla pozrieť konkurenciu. Vyzerá to tak, že je už v poriadku a v životnej forme. Očipová, Girášek a Glod si za svoje výkony zaslúžili nomináciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v litovskom meste Druskininkai 5. - 13. mája.

Výsledky našich: Dominik Glod do 70 kg - 1. pravá ruka, Michal Girášek do 75 kg 2. - ľavá ruka, 3. - pravá ruka, Miroslav Bednarčík do 85 kg 8. - ľavá ruka.