Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Zbytočnými faulami sa pripravili o štvorgólový náskok

V Košiciach vrcholí základná časť dvoch hokejbalových súťaží.

V prvej účinkujú dva prešovské celky HBC 3b Luky sport a HBC Tornádo (mal voľný termín), v druhej Hbc Fany Sport. Tímy z metropoly Šariša bodovali naplno.

PREŠOV. Luky sport, druhý v tabuľke, zdolal v stretnutí 16. kola šiesty HBC Invaders Košice 6:3. Prešovčania mali od začiatku prevahu, no vyjadrili ju len jedným gólom. Dokonca „až“ dve vyložené možnosti zahodil aj Šimon, inokedy strelec na pohľadanie. Trest prišiel ešte v prvej tretine v podobe vyrovnávajúceho gólu súpera, no to nebolo všetko. V druhej časti pridali „vraňare“ ďalšie dva presné zásahy a odrazu bolo 1:3. Našťastie chlapci z „tribéčka“ nespanikárili. Po druhej prestávke dokázali zmobilizovať sily, hlavne psychické a za 172 sekúnd otočili na 4:3. A toto už „nerozchodili“ Košičania, lebo po chvíli inkasovali piaty gól a potom aj šiesty.

Prešovský kapitán Maroš Hric: „Súper nás poriadne potrápil, dvojtýždňová prestávka nám zjavne uškodila. Zápas sme však našťastie vo finiši zvládli, pripísali si dôležité dva body a tak sme stále iba bod za prvým Univerzálom.“

HBC 3b Luky sport Prešov - HBC Invaders Košice 6:3 (1:1, 0:2, 5:0), zostava a góly 3b: Sabol - Sála, Ďuran, Bajzát, Šimon 1 - Hric, Kolcun, Pankuch 2, Zavacký - Palgut 2, Uličný 1, Ličák.

Fany Sport Prešov úplne pobabral výborne rozbehnutý duel 18. kola s druholigovým lídrom Monier Hawks Košice (8:9). V prvej tretine každý chvíľku ťahal pílku, no s najtesnejším vedením 4:3 išli do kabín Šarišania. V druhej, aj zásluhou využitých presiloviek, dokonca zvýšili na 8:4. Podľa manažéra tímu Dávida Siváka si za takého stavu už nikto obrat vo vývoji nepripúšťal. Lenže odhodlanie súpera bolo tentoraz väčšie. „Košičania využili dve presilovky a bolo 8:6. Potom prišiel skrat v hlave kapitána Maroša Fabuľu. Zbytočne sekol súpera hokejkou a nasledovalo ďalšie oslabenie.“ Súper bol odrazu v laufe, všetko mu vychádzalo a ponúknuté možnosti dokázal využívať. „Za stavu 8:8 by sme boli určite brali aj remízu, no to by sme museli byť oveľa disciplinovanejší. Jakub Uličný sa uchýlil k oplácaniu faulu a neubránili sme ďalšie oslabenie. Posledné - a do určitej miery rozhodujúce. Zápas sme si prehrali sami, nemáme právo sa na nikoho vyhovárať,“ skonštatoval na záver D. Sivák.

Hbc Fany Sport Prešov - Hbc Monier Hawks Košice 8:9 (4:3, 4:2, 0:4), zostava a góly Fany Sport: Sabol - M. Baláž, Figel, Hrušovský 1, Hardoň - Sivák, M. Fabuľa 1, Kočík, Viazanko 2, J. Baláž 1, J. Uličný 3.