Futsalisti Prešova prehrali ďalší zápas

Oslabený tím. V Bratislave chýbalo viac hráčov, medzi nimi aj Harčár.
Oslabený tím. V Bratislave chýbalo viac hráčov, medzi nimi aj Harčár. (Autor: Štefan Kúšik)
Sportnet|3. máj 2013 o 00:00

Nadstavbová časť najvyššej súťaže futsalistov kolektívu FK Slovanet Prešov zatiaľ nevychádza.

Z doterajších štyroch meraní síl zaknihovali už tri porážky a len jednu výhru. Po tom, čo vysoko zdolali Nitranov, sa zdalo, že to bude signál k obratu, ale už v nasledujúcom zápase sa vrátili do starých koľají a doplatili na niektoré zbytočnosti. Aj preto východniari nepochodili uplynulý víkend na palubovke hostiteľa - Čekan Mekenroff 1897 Bratislava, ktorému podľahli 2:4.

PREŠOV. Prešovčanom patrí momentálne 7. priečka, keď na najlepší tím tejto skupiny FTVŠ Bratislava strácajú päť bodov. Naopak, pred poslednými dvoma celkami zo Žiliny a Nitry majú náskok len dva body.

Do prestávky sa zdalo, že Prešovčania by mohli pomýšľať na bodový zisk. Začali rezko, vyhrávali gólom Eliáša.

„Boli sme lepším tímom, ale našou nedôslednosťou sme sa pripravili o priaznivejší výsledok,“ vystihol podstatu prehry tréner Dušan Michalčík.

Hoci jeho zverenci mali väčšiu časť zápasu pod kontrolou, predsa im unikli zlomové momenty. Prvé varovné signály prišli už v úvodnom polčase, keď Bratislavčania otočili výsledok.

„Urobili sme chyby, pustili sme domácich do našej kuchyne, nedostúpili sme protihráčov a tí dva razy skórovali.“

Vzápätí ale Prešov ešte zakontroval a vyrovnal. „Bol som presvedčený, že pokiaľ si udržíme hernú fazónu, tak minimálne remizujeme. Lenže stal sa pravý opak.“

To, čo si hráči povedali v šatni, platilo po zmene strán len pár minút. „Potom sme nepochopiteľne ustúpili z pozícií a z toho, na čom sme sa dohodli. Chlapci sa snažili presadiť viac individuálne. Chýbala nám spolupráca s pivotom a keď sme mali zrýchliť, zbytočne sme držali dlho loptu.“

Domáci sa stiahli pred vlastnú svätyňu a „ukradli“ taktiku našim. „Vyrážali do rýchlych brejkov, tak nás zdolali.“

Zlyhala herná disciplína

Celok FK Slovanet sa popálil na hernej disciplíne a preto sa nevyhol trestu, keď súper z hlavného mesta upravil na 3:2.

Nič ale nebolo stratené, keby hostia pridali a ukázali väčšiu snahu i chuť zvrátiť nepriaznivý stav. Lenže nič také sa nedialo.

„Nehrali sme kolektívne a predošlá taktika sa zrútila. Nevsadili sme na osvedčené zbrane, zabúdali sme na bleskové kontry, umožnili sme tak rivalovi sformovať defenzívu. To sa nám vrátilo ako bumerang,“ konštatoval rozčarovaný D. Michalčík.

Výkon Prešova nebol konsolidovaný, kolektívny, partia sa nevzchopila, nezomkla, nezapla na vyššie otáčky.

Hostia sa nepresadzovali a na kritike nezmení nič ani to, že nastrelili brvno či žrď. V závere nevyšla ani power play, ktorú naši neovládajú natoľko, aby to bola ich účinná zbraň v kritických momentoch.

„Vtedy sme práve inkasovali štvrtý zásah. Zase to bolo po našom zaváhaní, keď sme nezmyselne kľučkovali namiesto zakončenia a odrazenú loptu súper poslal do opustenej bránky.“

Východniari sa predstavili v oslabenej zostave. Na súpiske nebol Harčár, Adam ani Biľ, v druhom polčase sa zranil Mihok a na striedačke boli tak iba dvaja náhradníci .

No práve preto sa čakalo viac kvality od individualít Prešova. Teraz budú mať v extralige Prešovčania pauzu, dnes o 19.30 h však absolvujú štvrťfinále Slovenského pohára s Levicami (potom ich čaká ešte odveta u súpera) a rozhodne sa chcú po týchto dvoch vystúpeniach dostať medzi najlepšie pohárové kvarteto.

Výsledok skupiny o udržanie sa: Čekan Mekenroff 1897 Bratislava - FK Slovanet Prešov 4:2 (2:2), góly hostí: Eliáš, Sedlák.